Ulft, Netherlands

Brug over spoorwegovergang in Winterswijk

De onbeveiligde spoorwegovergang op de Greversweg in Winterswijk Woold krijgt een brug voor langzaam verkeer. Dat maakte wethouder Wim Aalderink donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering.
Regio8 | 29 maart 2019 10:58 | Aangepast op 29 maart 2019 10:58
"ProRail heeft laten weten mee te willen werken aan een brug", aldus de wethouder. "Een brug kost drie ton en dat vond deze raad destijds te duur. ProRail wil de helft, 150.000 euro, meebetalen. Ik vraag deze raad dan ook alvast om 150.000 euro voor een brug beschikbaar te stellen." De realisatie van de brug zou in 2020 plaatsvinden. Aanvankelijk wilden ProRail en de provincie de overweg geheel sluiten, maar na heftige protesten van bewoners en liefhebbers van wandelen en fietsen besloot een meerderheid van de Winterswijkse raad de overweg open te houden.

Ook over de andere onbeveiligde spoorwegovergangen kwam donderdag meer duidelijkheid. De overwegen op de Veldhorstweg en Huttenweg worden beveiligd. "De Klandermansweg wordt tijdelijk afgesloten en die op Vreehorstweg, waar vorige week bijna een ongeluk plaats had, wordt aan de openbaarheid onttrokken", aldus Aalderink.

Foto: REGIO8

Lees ook

Auto raakt van de weg en botst tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de Doetinchemseweg in Westendorp is zondagnacht een auto zwaar beschadi...

Het Grootste Kerstdiner verspreidt zich over de Achterhoek: 'Toch samen kerst vieren'

Mensen met een kleine beurs of die in eenzaamheid leven laten genieten van een gezellige kerst: dat ...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij de basisschool #1

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Invaller Kwint redt De Graafschap: late overwinning in Oss

De Graafschap heeft zaterdag in de slotfase weten te winnen in Oss van TOP. De Doetinchemmers wisten...

Friese jongeren bieden excuses aan na beschadiging motorbeeld Hengelo: 'Dit is nooit de bedoeling geweest'

De diefstal van het iconische motor-standbeeld bij de Remigiuskerk in Hengelo is al een paar dagen d...

Geen straf voor dodelijk ongeval Laag-Keppel na gesprek met nabestaanden

De 48-jarige man uit Groenlo die in oktober 2024 in Laag-Keppel een dodelijk ongeluk veroorzaakte, k...