Ulft, Netherlands

Bronckhorst plaatst twee 'slimme pompen'

Inwoners en bezoekers van de gemeente Bronckhorst kunnen gratis gebruik maken van Slimme Bandenpompen in Vorden en Zelhem. Tijdens het pompen van de banden krijgt de automobilist gelijk informatie over de bandenspanning en hoeveel er bespaard kan worden op brandstof, CO2 en overige kosten.
Tim Rondeel | 4 januari 2022 12:54 | Aangepast op 4 januari 2022 12:54
"Auto's met goed opgepompte banden verspillen namelijk minder brandstof, rijden veiliger en zijn stiller", aldus de gemeente Bronckhorst. "Met de Slimme Bandenpompen helpt de gemeente inwoners en bezoekers dus direct klimaatvriendelijker, veiliger en schoner de weg op." De pomp is gebruiksvriendelijk volgens de gemeente: "De pomp kan zelfs met het kenteken de juiste spanning zoeken. Na gebruik laat de Bandenpomp de metingen en besparingen zien." De slimme pompen werken volledig op zonne-energie dat opgewekt wordt op een eigen zonnepaneel. De twee nieuwe pompen zijn te vinden op De Bleek in Vorden en op de carpoolplaats aan de Stikkenweg in Zelhem. Het gebruik van de pomp is gratis, maar wel kan er een vrijwillige donatie gedaan worden.

"De Slimme Bandenpompen is een idee van Band op Spanning. Dit project is een samenwerking tussen de gemeente, de provincie Gelderland en Band op Spanning", laat Bronckhorst weten in het persbericht. "De gemeente kan daardoor de Slimme Bandenpompen met korting plaatsen voor een periode van tenminste vijf jaar." De provincie Gelderland wil meer dan vijftig soort gelijke pompen plaatsen, waarbij er in elke gemeente één moet komen.

Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees ook

Vierde competitiezege op rij voor De Graafschap

De Graafschap heeft voor de vierde keer op rij gewonnen. Deze keer versloeg de ploeg van Marinus Dij...

Mogelijke verlaging Duitse 'vliegtax' kan Nederlanders lokken

Voor Nederlanders kan het aantrekkelijker worden om vanaf Duitse luchthavens te vliegen, nu de Duits...

Kans op natte sneeuw in de Achterhoek volgens weerboer Gerrit Vossers

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Europese docenten werken in Achterhoek aan samenwerking: 'Voor de studenten een goede zaak'

Bij het Civon in Ulft zijn donderdag en vrijdag meer dan honderd docenten uit heel Europa samen voor...

Montferland grijpt in bij IKC: ‘Dit moest stoppen, anders liep het uit de hand’

De bouw van het Integraal Kindcentrum in ’s-Heerenberg krijgt een harde reset. De gemeenteraad van M...

Bestuurder botst op boom door gladheid in Megchelen

Een bestuurder is vrijdagochtend door gladheid met zijn auto tegen een boom geknald nabij Megchelen....