Ulft, Netherlands

Bronckhorst plaatst twee 'slimme pompen'

Inwoners en bezoekers van de gemeente Bronckhorst kunnen gratis gebruik maken van Slimme Bandenpompen in Vorden en Zelhem. Tijdens het pompen van de banden krijgt de automobilist gelijk informatie over de bandenspanning en hoeveel er bespaard kan worden op brandstof, CO2 en overige kosten.
Tim Rondeel | 4 januari 2022 12:54 | Aangepast op 4 januari 2022 12:54
"Auto's met goed opgepompte banden verspillen namelijk minder brandstof, rijden veiliger en zijn stiller", aldus de gemeente Bronckhorst. "Met de Slimme Bandenpompen helpt de gemeente inwoners en bezoekers dus direct klimaatvriendelijker, veiliger en schoner de weg op." De pomp is gebruiksvriendelijk volgens de gemeente: "De pomp kan zelfs met het kenteken de juiste spanning zoeken. Na gebruik laat de Bandenpomp de metingen en besparingen zien." De slimme pompen werken volledig op zonne-energie dat opgewekt wordt op een eigen zonnepaneel. De twee nieuwe pompen zijn te vinden op De Bleek in Vorden en op de carpoolplaats aan de Stikkenweg in Zelhem. Het gebruik van de pomp is gratis, maar wel kan er een vrijwillige donatie gedaan worden.

"De Slimme Bandenpompen is een idee van Band op Spanning. Dit project is een samenwerking tussen de gemeente, de provincie Gelderland en Band op Spanning", laat Bronckhorst weten in het persbericht. "De gemeente kan daardoor de Slimme Bandenpompen met korting plaatsen voor een periode van tenminste vijf jaar." De provincie Gelderland wil meer dan vijftig soort gelijke pompen plaatsen, waarbij er in elke gemeente één moet komen.

Foto: Gemeente Bronckhorst

Meest gelezen

Kindje ernstig gewond na val uit raam in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 3 jul 2025 10:20

Wateroverlast en veel schade na zware storm in Winterswijk: 'Het was echt heftig'

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 3 jul 2025 01:08

Lees ook

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op De Treffers

De Graafschap heeft zaterdagmiddag in de eerste oefenwedstrijd van het seizoen een verdiende 1-3 ove...

Op eerste Mooiage Festival komen Duitse en Nederlandse cultuurverschillen aan het licht

Een kasteel, culinaire verwennerij, muziek en een internationale sfeer: het nieuwe festival Mooiage ...

NL-Alert afgegeven in Borculo: incident met gevaarlijke stof bij bedrijf

Bij een incident bij een bedrijf aan de Oude Needseweg is vrijdagavond een gevaarlijke stof vrijgeko...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met veel bewolking en op zondag neerslag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Weersextremen en water stoppen niet bij de grens, onze waarschuwingen wel

November 2024. De regen viel periodeslang aanhoudend neer. In het grensgebied tussen Duitsland en Ne...

Dokkum volgt Doetinchem op als gastheer van Koningsdag

Na een Koningsdag met een Achterhoeks stempel in het hartje van Doetinchem, zal de Koninklijke famil...