Ulft, Netherlands

Breuk tussen besturen ’t Timpke, geld gemeente voor interim-directeur

't Timpke. REGIO8
Er is een breuk ontstaan binnen de Stichting ’t Timpke in Borculo. Het dagelijks bestuur voelt zich gepasseerd door het algemeen bestuur, dat de hulp van de gemeente heeft ingeroepen. Daarop stelt het college van Berkelland maximaal 114.000 euro beschikbaar voor een interim-bestuurder/directeur om voor een half jaar de dagelijkse leiding op zich te nemen en de continuïteit van ’t Timpke te waarborgen.
Domien Esselink | 4 maart 2025 22:54 | Aangepast op 4 maart 2025 22:54
Voor de langere termijn zou de interim-directeur op zoek moeten gaan naar een ‘werkbare governance’, dus een bestuursmodel waarmee de sporthal en het binnenbad de toekomst in kunnen gaan. Die breuk in het bestuur komt op een moment dat de gemeenteraad nog een beslissing moet nemen over wel of geen uitbreiding van de sporthal met een vijfde zaaldeel.

'Altijd kritisch'
Het dagelijks bestuur heeft zich bij monde van voorzitter Herman Kruijt altijd uitgesproken voor een vijfde zaaldeel voor ‘t Timpke. “We zijn altijd kritisch geweest en hebben dat vijfde zaaldeel steeds weer op tafel gelegd. Dat leverde de nodige spanning op met de gemeente”, zegt Kruijt.

Het dagelijks bestuur, bestaande uit drie personen, zou 18 februari in discussie gaan met het algemeen bestuur, eveneens bestaande uit drie personen. “Wij vinden dat er een vijfde zaaldeel moet komen en werden overvallen door de tegenovergestelde standpunten van het algemeen bestuur. Zij gingen de discussie uit de weg en hebben de vergadering verlaten. Zij steunen de zienswijze van het college”, aldus Kruijt.

Brief
Vervolgens heeft het algemeen bestuur het college van burgemeester en wethouders ingelicht. ‘Op 24 februari hebben wij een brief ontvangen van het algemeen bestuur van 't Timpke. In deze brief zijn wij formeel geïnformeerd dat een breuk in het bestuur op 18 februari 2025 heeft geleid tot het stoppen van het dagelijks bestuur van 't Timpke. Dit heeft tot gevolg dat vanaf dat moment de leden van het algemeen bestuur, de functies van het dagelijks bestuur vervullen”, zo schrijft het college in een raadsbrief aan de gemeenteraad.

Ondanks een status quo van drie tegen drie heeft het algemeen bestuur de eigen koers bepaald. Of dat juridisch mogelijk is vraagt Kruijt zich af: “Het klopt niet, maar we hebben gezegd: laat maar gebeuren. Het wordt ons blijkbaar niet in dank afgenomen dat we kritisch zijn. Het is uitermate vervelend voor onszelf, gezien alle energie die we er hebben ingestoken. Het is dubbel vervelend dat we ons in de rug voelen aangevallen.”

Het nieuwe bestuur van Stichting ’t Timpke was dinsdagavond laat niet bereikbaar voor een reactie.

Meest gelezen

Trekkertrek keert na jaren terug in Heelweg: 'Dit is het allermooiste wat er is'

Nick Hermsen | Remco Geurts | Chayenne Oldenkotte | 18 sep 2025 16:24

Vermiste Doetinchemse vrouw (30) teruggevonden

Redactie REGIO8 | 21 sep 2025 17:15

Lees ook

Oude IJsselstreek komt met nieuwe cultuurprijs: ‘Mensen doen veel te bescheiden’

Een gemeentelijke sportprijs is inmiddels wel aardig ingeburgerd in de Achterhoek, maar een cultuurp...

Brommerrijdster gewond bij aanrijding op Abdijlaan in Doetinchem

Bij een ongeval op de Abdijlaan in Doetinchem is maandagmiddag een auto in botsing gekomen met een b...

Emmerich koos ook nieuwe integratieraad: zorgen over rol AfD bij lage opkomst

Steden in Noordrijn-Westfalen als Emmerich kozen afgelopen zondag 14 september naar een nieuwe gemee...

Ruim 175 mensen in Lochem spreken steun uit voor Gaza

175 mensen kwamen donderdagmiddag bij een op de Reudinkbrug in Lochem om aandacht te vragen voor de ...

Biografie 'Sprekken' geeft blik achter het Normaal-imago van Bennie Jolink

Een bomvolle Eventkerk in Loil was donderdagavond het toneel van de presentatie van de biografie 'Sp...

Excuses FrieslandCampina en beterschap beloofd, maar vertrouwen niet na één avond hersteld

De inwonersavond over de gifwolk en explosie bij FrieslandCampina, in een met 350 bezoekers bomvolle...