Ulft, Netherlands

Brandweer Bergh vindt gestolen waar terug

Regio8 | 16 maart 2018 11:14 | Aangepast op 16 maart 2018 11:14
"Het is gewoon schofterig", vertelt postcommandant Martin Jansen aan REGIO8 over de diefstal. "We zijn een hulpverleningsinstantie. Als je dit spul meeneemt kunnen wij ons werk niet meer doen." De commandant was dan ook erg blij dat de goederen werden teruggevonden door de vrijwilliger. "Iedere brandweerman herkent dat gereedschap", aldus Jansen. "We hebben maandagavond nog twee auto's opengeknipt als oefening. En het is oranje dus je ziet het van meters afstand." Waarom de dieven de buit in het bos hebben achtergelaten is nog onduidelijk, hoewel de commandant denkt dat het er waarschijnlijk lag om opgehaald te worden.

De brandweerman verbaasde zich wel over de verstopplek. "Het is een stukje waar veel mensen de hond gaan uitlaten", aldus Jansen. "Het is ook zwaar spul. Ze zijn te voet door het bos gelopen en hebben een keer of drie moeten lopen als ze met z'n tweeën waren." Mogelijk zijn de dieven ergens van geschrokken en hebben ze de buit moeten achterlaten. Dat lijkt waarschijnlijk, want de diefstal vond plaats tussen 18:30 en 22:30. Op dat moment was er aan de voorkant veel bedrijvigheid van naastgelegen bedrijven. "Ze konden enkel aan de achterkant ongestoord inbreken", vertelt de postcommandant. "Ze hebben toen door de kazerne gelopen terwijl er aan de voorkant veel bedrijvigheid was, dus ze hebben wel stalen zenuwen gehad."

De brandweerman roept getuigen op die iets hebben gezien rondom de inbraak contact op te nemen met de politie op 0900-8844.

Foto: Martin Jansen

Lees ook

Met fietsmarathon wil Slingeland Ziekenhuis geld ophalen voor beweegborden

Wie deze week op donderdag of vrijdag bij het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem binnenkomt, ziet b...

‘Normaal hoort op de erfgoedlijst’: anhangers willen band blijvend eren

Al vijftig jaar rockt Normaal in het Achterhoekse dialect. Ter ere van dat jubileum brengt schrijver...

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Een automobilist is donderdag rond 13.15 uur van de weg geraakt op de Oude IJsselweg in Etten. De au...

De Belevenis klaar voor eerste editie in Gendringen: ‘Het is een ontdekkingsreis’

Na een jaar van afwezigheid is lichtfestijn De Belevenis van het Noaberschap terug. Dit jaar niet op...

Fractievoorzitters Montferland volgen spirituele training op verzoek burgemeester

De Montferlandse burgemeester Anne-Marie Fellinger is niet te spreken over het functioneren van de g...

NS wil kraakpand nabij station Doetinchem op korte termijn slopen

NS wil het pand van het voormalige Openbaar Vervoer Museum, dat momenteel door enkele dak- en thuisl...