Ulft, Netherlands

Brandweer Bergh vindt gestolen waar terug

Regio8 | 16 maart 2018 11:14 | Aangepast op 16 maart 2018 11:14
"Het is gewoon schofterig", vertelt postcommandant Martin Jansen aan REGIO8 over de diefstal. "We zijn een hulpverleningsinstantie. Als je dit spul meeneemt kunnen wij ons werk niet meer doen." De commandant was dan ook erg blij dat de goederen werden teruggevonden door de vrijwilliger. "Iedere brandweerman herkent dat gereedschap", aldus Jansen. "We hebben maandagavond nog twee auto's opengeknipt als oefening. En het is oranje dus je ziet het van meters afstand." Waarom de dieven de buit in het bos hebben achtergelaten is nog onduidelijk, hoewel de commandant denkt dat het er waarschijnlijk lag om opgehaald te worden.

De brandweerman verbaasde zich wel over de verstopplek. "Het is een stukje waar veel mensen de hond gaan uitlaten", aldus Jansen. "Het is ook zwaar spul. Ze zijn te voet door het bos gelopen en hebben een keer of drie moeten lopen als ze met z'n tweeën waren." Mogelijk zijn de dieven ergens van geschrokken en hebben ze de buit moeten achterlaten. Dat lijkt waarschijnlijk, want de diefstal vond plaats tussen 18:30 en 22:30. Op dat moment was er aan de voorkant veel bedrijvigheid van naastgelegen bedrijven. "Ze konden enkel aan de achterkant ongestoord inbreken", vertelt de postcommandant. "Ze hebben toen door de kazerne gelopen terwijl er aan de voorkant veel bedrijvigheid was, dus ze hebben wel stalen zenuwen gehad."

De brandweerman roept getuigen op die iets hebben gezien rondom de inbraak contact op te nemen met de politie op 0900-8844.

Foto: Martin Jansen

Lees ook

Annemiek Jetten tijdelijk aan het roer als burgemeester van Winterswijk

Annemiek Jetten (61) is maandag door commissaris van de Koning Daniël Wigboldus officieel beëdigd al...

Fonteintjes in Doetinchems plantsoen stonden tijdelijk droog: dit is waarom

Het Mark Tennantplantsoen is voor jong en oud een bekende plek om even af te koelen bij de fonteintj...

Twee gezochte mannen opgepakt bij grenscontrole op A3 bij Elten

De federale politie, Bundespolizei (BPOL), heeft vrijdag 20 juni twee mannen aangehouden bij grensco...

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...