Ulft, Netherlands

Bomenkap Europaweg in Doetinchem gestart

In opdracht van de gemeente is vrijdag gestart met het kappen van ruim honderd bomen bij de Europaweg in Doetinchem. De kap is nodig in verband met de verdubbeling van de weg.
Regio8 | 13 maart 2020 09:40 | Aangepast op 13 maart 2020 09:40
“De bomen worden gekapt maar wel ruimschoots gecompenseerd”, zo laat Doetinchem weten. In totaal worden 113 bomen langs de weg gekapt, terwijl er vierhonderd bomen worden aangeplant. “De bestaande bomen worden gespaard als ze vitaal zijn en buiten het weg- en werkprofiel vallen”, aldus Doetinchem. “Uit onderzoek blijkt echter dat veel bomen niet vitaal zijn.”

De kapwerkzaamheden worden door TL Bomendienst op vrijdag en zaterdag uitgevoerd omdat er dan minder verkeer op de weg is. “Dit zorgt voor een veiligere situatie voor werknemers en voor minder overlast voor het verkeer”, aldus de gemeente. “De werkzaamheden duren circa één week.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...