“Dit had ik niet verwacht, maar dit slaat toch ook helemaal nergens op", vertelt Bökkers lachend. "Ik ben helemaal geen acteur in de zin van dat ik een opleiding heb gevolgd of dat ik ooit de ambitie had om hier mijn beroep van te maken." De in Ruurlo wonende zanger werd ongeveer een jaar geleden gevraagd voor de rol en voelt zich vereerd dat hij genomineerd is: “Het is wel heel bijzonder dat je dan na een jaar genomineerd wordt voor zo’n enorm grote prijs. Dat is natuurlijk echt bizar”, aldus de Woeste Grond-acteur.
De winnaar van de prijs wordt bepaald door het aantal stemmen van het publiek. Bökkers ziet de nominatie als een blijk van waardering vanuit de kijkers: “Dat vind ik leuk en heel erg mooi. Ik denk dat de stem op Woeste Grond en op mij, een stem van trots is. Dat er iets buiten Randstedelijk op televisie is. Eindelijk gaat het een keer over het oosten.”
Woeste Grond
Donderdagavond wordt bekend of de serie Woeste Grond ook in de top drie staat. Volgens de hoofdrolspeler is die kans vrij groot: “Ik denk dat mensen die op mij gestemd hebben, waarschijnlijk ook op Woeste Grond hebben gestemd. Ik kan me voorstellen dat het een beetje gelijk op gaat”, aldus Bökkers.
Grote kanshebbers
De andere genomineerden voor Televizier-Ring Acteur 2025 zijn Malou Gorter van de serie Oogappels en Wesley van Klink van de serie Bennie. Bökkers ziet zijn concurrenten allebei als grote kanshebbers. “Zij is een ‘echte’ actrice, die wel een opleiding heeft gevolgd en wel ruimschoots haar sporen heeft verdiend, dus dat zou een hele terechte winnaar zijn. Ik denk dat Wesley een enorme gunfactor heeft.”
De Achterhoeker hoopt er in ieder geval met de prijs van door te gaan: “Dat zou ik wel heel leuk vinden, maar vooral een enorm goede stunt.” De winnaar wordt op donderdag 16 oktober tijdens de Gouden Televizier Ring Gala bekendgemaakt.