Ulft, Netherlands

Boerin Wehl moet varkenshutjes verplaatsen

Regio8 | 31 mei 2017 14:22 | Aangepast op 31 mei 2017 14:22

“Volgens de gemeente is nu het probleem dat mijn varkens geur- en stankhinder voor de woning kunnen opleveren”, zegt een aangeslagen Diana Saaman, die zich naar eigen zeggen gepest voelt. “Ik ben het daar niet mee eens, want ik zit hier al vijftien jaar met mijn bedrijf en dat weet de gemeente ook.” Middels een brief werd Saaman op de hoogte gebracht van het besluit van Doetinchem. Deze stelt dat de hutjes niet binnen het bestemmingsplan passen en vijftien meter verplaatst moeten worden. “Nu gebruiken ze ineens termen als illegale huisvesting. Ik heb gewoon sterk de indruk dat de wethouder en een aantal ambtenaren dit doen om de woning mogelijk maken.” Woordvoerder Arian Kuil geeft aan dat de gemeente Saaman op 21 februari 2017 op de hoogte heeft gesteld. 

Nu staan er nog twee grote stallen met daarin honderden varkens, naast het erf van Saaman. Deze worden binnenkort gesloopt, waarna er een nieuwe woning wordt gebouwd. De gemeente stelt dat het varkensverblijf binnen een bepaalde straal valt, waardoor de nieuwe bewoners stankoverlast kunnen ervaren. Het verblijf moet daarom verplaatst worden. “Er is zelfs een dwangsom. Ik moet ze binnen een maand weghalen.” Saaman heeft besloten stappen te zetten en gaat naar de rechtbank. Op 13 maart heeft zij daarom een zienswijze ingediend, maar deze is volgens Kuil door de rechtbank afgewezen.

De portefeuillehouder van gemeente Doetinchem wil niet op camera reageren. De woordvoerder geeft uitdrukkelijk aan dat het niet gaat om het verwijderen van de varkens, maar om de hutjes waarin zij verblijven. Op 9 mei is daarom een dwangbevel neergelegd bij Saaman, waarin wordt gesteld dat ze de hutjes moet verwijderen. De varkensboerin heeft daarop bezwaar aangetekend. 

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Jonge ondernemers Julia en Quinten stappen in Café Baan in Geesteren

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 28 sep 2023 11:07

Tranen bij afscheid van geliefde marktkoopman in 's-Heerenberg

Jasper Hazelaar | Nick Hermsen | 28 sep 2023 16:59

Lees ook

De Graafschap deelt punten na doelpuntloos spektakel

In een goed gevulde Vijverberg is De Graafschap tegen koploper Roda JC niet verder gekomen dan een 0...

Oude IJsselstreek zet koers door en wil meer doen in vluchtelingenopvang

Oude IJsselstreek trekt zich nog niks aan van de aangekondigde ravijnjaren en wil de ingeslagen weg ...

Flinke verkeerschaos na botsing op N318 bij Winterswijk

Drie automobilisten zijn vrijdagmiddag betrokken geraakt bij een aanrijding op de weg van Winterswij...

Alsnog onderzoek naar woongemeenschap voor asielzoekers in Doetinchem

De gemeenteraad van Doetinchem heeft alsnog ingestemd met een haalbaarheidsonderzoek naar een woonge...

Konijnengluurder Gerrit voorspelt vanuit Silvolde prima nazomerweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. V...

Automobilist gewond nadat hij de berm in schiet bij Hummelo

Een automobilist uit Twello is vrijdagochtend in de berm terechtgekomen nabij Hummelo. Hij is onder ...