Ulft, Netherlands

Boeren zetten distributiecentrum Groenlo af

Enkele honderden boeren hebben zondagavond het distributiecentrum van de Aldi in Groenlo met trekkers geblokkeerd. Door de blokkade was het centrum, dat op het moment van het protest gesloten was, anderhalf uur onbereikbaar voor verkeer.
Regio8 | 6 juli 2020 09:32 | Aangepast op 6 juli 2020 09:32

De boeren waren naar eigen zeggen met zo'n ruim honderd trekkers en driehonderd mensen naar Groenlo gekomen. Met de actie wilden ze volgens Omroep Gelderland afdwingen dat supermarktketens ook hun aandeel leveren in het stikstofbeleid en dat ze een eerlijke prijs voor de producten van boeren betalen. De actievoerders zeggen dat hun inkomsten steeds verder onder druk komen te staan en dat ze daarom van supermarkten meer solidariteit eisen. Ook richtten de boeren hun pijlen op de overheid.

''We worden genaaid door de overheid", zegt een van de voormannen van Farmers Defence Force, de organisatie achter het protest in Groenlo. "We doen zelf goede voorstellen, maar die worden afgeschoten. Dat is heel frustrerend." Hij krijgt bijval van een melkveehouders uit Zelhem: ''We zijn woedend. Onze dieren gaan dood door de eiwitregel van de minister. Wij doen daar niet aan mee." Het protest verliep rustig, rond 22.00 uur stapten de boeren in hun trekkers en vertrokken weer.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

De Graafschap verliest en loopt play-offticket mis

De Superboeren ontvingen Roda JC in een cruciaal duel in de strijd om de tweede plek – en het play-o...

Sociale kerstsfeer voorop in Bocholt, met oog voor veiligheid

Dit weekend zijn er in de regio weer volop kerstmarkten te bezoeken, ook net over de grens in Duitsl...

Inbraak bij sportzaak in Borculo: acht fietsen gestolen

Bij een sportzaak in Borculo hebben inbrekers in de nacht van donderdag op vrijdag acht fietsen gest...

Amphion Theater voor tiende keer genomineerd als Theater van het Jaar

Amphion Theater in Doetinchem is genomineerd voor Theater van het Jaar 2025. Het is de tiende keer d...

Oude IJsselstreek verhoogt subsidies voor verenigingen en evenementen

Verenigingen en evenementen krijgen vanaf volgend jaar meer subsidie van de gemeente Oude IJsselstre...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...