Ulft, Netherlands

Boer krijgt steun bij rechtbank in Zutphen

Een groep Achterhoekse boeren wil morgen met trekkers naar de rechtbank in Zutphen komen, om zo collega Thijs Wieggers een hart onder de riem steken. De gemeente overweegt verkeersmaatregelen.
Regio8 | 13 juli 2021 12:47 | Aangepast op 13 juli 2021 12:47
Wieggers moet voor de rechtbank verschijnen omdat hij het niet eens is met een boete die een half jaar geleden bij hem op de deurmat plofte, aldus Omroep Gelderland. Duizend euro moet hij betalen, omdat hij de corona-regels vorig jaar april aan zijn laars zou hebben gelapt met een verboden samenkomst. Op zijn land vlak bij Mariënvelde kwamen 250 boeren bijeen voor een symbolische actie rondom 75 jaar vrijheid. De boer uit Mariënvelde is niet te spreken over de boete. "Om het geld maak ik me niet druk, dat hebben we zo bij elkaar. Het gaat mij vooral om het principe." Wieggers stelt dat het Openbaar Ministerie bij andere, soortgelijke acties in coronatijd geen boetes uitdeelde. Bovendien geeft hij aan geen organisator te zijn, maar dat hij als deelnemer aan de actie meedeed en zijn land ter beschikking stelde.

Hoewel het afwachten is hoeveel boeren van actiegroep Voll Gass daadwerkelijk naar de Hanzestad afreizen, bekijkt burgemeester Annemieke Vermeulen hoe zij het verkeer rondom de Martinetsingel in goede banen kan leiden. “We zijn op de hoogte van eventuele extra aandacht rondom deze rechtszaak en de mogelijkheid dat er collega-boeren met trekkers naar Zutphen kunnen komen. In overleg met politie en het OM kijken we naar wat er vanuit ons nodig is aan eventuele verkeersmaatregelen", aldus Vermeulen. In de rechtbank kan Wieggers morgen zijn bezwaren toelichten. De rechter doet meteen daarna uitspraak.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...

Deelnemers Swim to Fight oefenen in water van Hessenbad Hoog-Keppel

De deelnemers van Swim to Fight Cancer Achterhoek kunnen vanaf woensdag elke week gratis trainen in ...

Riolering gooit roet in het eten bij werkzaamheden J.F. Kennedylaan in Doetinchem

De gemeente Doetinchem is momenteel bezig met het tweede deel van de werkzaamheden aan de J.F. Kenne...

Brand in bijgebouw aan Wilhelminastraat in Didam

Bij een bijgebouw van een woning aan de Wilhelminastraat in Didam is woensdagavond brand uitgebroken...

VNG Jaarcongres in 2026 naar de Achterhoek: Oost Gelre en Winterswijk gastgemeenten

In 2026 strijkt het jaarlijkse congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) neer in de ...

Samen gas geven tekent Beltrum: laatste stellen nemen hun intrek in huizen van collectief bouwproject Buurseman

Het is het vierde CPO-project in Beltrum: bewoners bouwden aan een nieuwe straat, Buurseman, waar ze...