Ulft, Netherlands

Boa's moeten gaan bekeuren in Montferland

Montferland wil net als Utrecht een pilot waarbij gemeentelijke handhavers snelheidsboetes mogen uitschrijven. De boa's moeten zich dan voornamelijk richten op het bekeuren van bestuurders van gemotoriseerde voertuigen.
Serena Speet | 13 april 2021 16:29 | Aangepast op 13 april 2021 16:29
"Buurtbewoners vragen vaak of wij kunnen handhaven op de snelheid, maar dat mogen we niet", aldus wethouder Oscar van Leeuwen, die hoopt dat ook de gemeente Montferland het takenpakket van de boa's mag uitbreiden. "Wij willen zelf snelheidsovertreders kunnen straffen." In Utrecht loopt sinds begin februari een pilot waarbij boa's fietsers mogen bekeuren. De gemeente Montferland wil zich vooral richten op snelheidsbekeuringen aan gemotoriseerd vervoer: "Dat is in Utrecht ook de bedoeling, maar ze starten met fietsers", aldus een woordvoerder van de gemeente Montferland.

De Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) hoopt de pilot die nu in Utrecht draait, uit te breiden naar voornamelijk middelgrote en kleine gemeenten. "Het verzoek om boa's meer bevoegdheden te geven staat uit bij de VNG", aldus de wethouder. De gemeente Montferland verwacht dat inwoners de komende maanden nog geen boetes van boa's zullen ontvangen: "Het Rijk wil eerst de pilot in Utrecht, die zes maanden duurt, afwachten."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Achterhoek bouwt aan zorgzame regio: vijfduizend extra woningen nodig

Tot 2031 zijn er in de Achterhoek zo’n vijfduizend extra woningen nodig voor ouderen en kwetsbare gr...

Vrachtwagen ramt meerdere bomen op Borculoseweg, chauffeur blijft ongedeerd

Bij een eenzijdig ongeval op de Borculoseweg in Barchem is donderdagochtend een vrachtwagen, geladen...

Fietser gewond bij aanrijding op Liemersweg in Doetinchem

Een fietser is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een auto. Het ongeval gebeurde o...

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Vuurwerkhandelaren zien dat de vuurwerkverkoop dit jaar uitzonderlijk vroeg op gang komt. Het dreige...

Inwoners Almen en Gorssel kunnen zwemmen in nieuw bad

De inwoners van Almen en Gorssel kunnen zwemmen in de vernieuwde baden, respectievelijk de Berkel en...

Kristallnacht herdacht in Bocholt: oproep tot menselijkheid en waarschuwing tegen haat

Bocholt stond dit weekend stil bij de verwoesting van de plaatselijke synagoge tijdens de Kristallna...