gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Blik op Montferland bij vervolgstap in fusie

19e3a6605f9f85cfb38e601402aa8eff
Redactie REGIO8 |

"We verwachten dat ze ons financieel tegemoet komen, want dat hebben we echt nodig", aldus Wilfried Lubbers, voorzitter van de fusiecommissie. Hij wijst naar de nieuwe complexen van DZC’68 en FC Winterswijk als voorbeeld van een multifunctionele accommodatie. “Een voetbalvereniging is de basis, maar er gebeurt veel meer. Voor de leefbaarheid in de kern is het heel belangrijk en daar hebben we de gemeente voor nodig.” Naast de fusie rondom Zeddam, volgen rond ’s-Heerenberg (MvR, VVL, Stokkum) en Didam (DVC’26 en Sprinkhanen) ook trajecten tot samenwerking. Investeringen in alle sportparken kunnen een kostbare aangelegenheid worden voor Montferland.

De revitalisatie van De Padevoort in Zeddam is een belangrijke pijler onder de fusie, waarbij door de fusiecommissie onder meer wordt gekeken naar de lichtinstallatie en de velden. Daarnaast volgt nog een belangrijke keuze voor de leden over de identiteit van de nieuwe club. Wat worden de nieuwe clubkleuren, wat wordt de nieuwe naam en wat wordt het nieuwe logo van de vereniging? “Dat wordt nu in volle sneltreinvaart opgepakt”, aldus Lubbers, die niet uitsluit dat SV Zeddam-Sint Joris de naam blijft. “Maar dat doen we in samenspraak met de leden.”

Leefbaarheid in Braamt
De keuze van de leden van Sint Joris is positief voor het fusietraject, maar heeft tegelijkertijd, net als de sluiting van de kerk, een weerslag op de leefbaarheid in het dorp Braamt. “Wij zijn ervan overtuigd dat, als we samen met de gemeente blijven optrekken, het gaat lukken”, aldus Harm Peeters van de Dorpsraad Braamt over het behoud van de leefbaarheid. “Maar komt er een marginaal iets uit, dan vinden we het prima en trekken we de stekker eruit. Doetinchem ligt ook vlakbij ons. Een hoop mensen zeggen dat we dan wel in Doetinchem ons ding gaan doen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Toivo Mero

Kania begint bij De Graafschap: Finse nieuwkomer nog op de bank

De Duitse spits Julian Kania begint maandag tegen Jong AZ voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De Finse nieuwkomer Toivo Mero begint nog op de bank. Trainer Thomas Duivenvoorden wil een goede start in eigen huis beleven.

Aasee Festival Bocholt_strand

Bocholt gooit de hekken open voor drie zwoele zomeravonden Aasee Festival

Strandkleedjes liggen uitgespreid, zonnebrillen zijn nog op en zomerse beats op de achtergrond. Wie vrijdagavond langs de Bocholter Aasee liep, waande zich eerder op vakantie dan net over de grens. Dit weekend van 14, 15 en 16 augustus verandert het recreatiegebied tijdens het gratis Aasee Festival opnieuw in een zomerse ontmoetingsplek voor de hele stad.

GRAVROUWEN20

De Graafschap vrouwen aan vooravond eredivisie: ‘Doel is handhaving’

De Graafschap vrouwen maakt zich op voor het eredivisiedebuut. Zondag om 16.45 uur spelen de Doetinchemmers uit tegen recordkampioen FC Twente. De selectie én trainer Timo Kleinhesselink kunnen niet wachten om op het hoogste niveau af te trappen.

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.

FlexFlitser

Beruchte flexflitser verplaatst naar Liemersweg in Doetinchem

De flexflitser die sinds medio juni aan de Gaanderenseweg stond is verplaatst naar de Liemersweg, ter hoogte van de SaZa sporthal in Doetinchem. De flexflitser rouleert elke acht weken tussen drie locaties in de gemeente, en heeft al voor duizenden boetes gezorgd.

493369_Slingeland_Ziekenhuis_2021_6

Slingeland Ziekenhuis behaalt zilveren certificaat op gebied van duurzaamheid

Het Slingeland Ziekenhuis heeft het zilveren certificaat van de Milieuthermometer Zorg behaald. Het ziekenhuis heeft de afgelopen jaren onder meer ingezet op de energiebesparing, afvalscheiding en duurzamere inkoop. Sinds 2018 is het jaarlijkse stroomverbruik met ongeveer een miljoen kilowattuur stroom afgenomen. Daar worden ze nu voor beloond.