Ulft, Netherlands

Blik op Montferland bij vervolgstap in fusie

Regio8 | 10 oktober 2018 16:54 | Aangepast op 10 oktober 2018 16:54

"We verwachten dat ze ons financieel tegemoet komen, want dat hebben we echt nodig", aldus Wilfried Lubbers, voorzitter van de fusiecommissie. Hij wijst naar de nieuwe complexen van DZC’68 en FC Winterswijk als voorbeeld van een multifunctionele accommodatie. “Een voetbalvereniging is de basis, maar er gebeurt veel meer. Voor de leefbaarheid in de kern is het heel belangrijk en daar hebben we de gemeente voor nodig.” Naast de fusie rondom Zeddam, volgen rond ’s-Heerenberg (MvR, VVL, Stokkum) en Didam (DVC’26 en Sprinkhanen) ook trajecten tot samenwerking. Investeringen in alle sportparken kunnen een kostbare aangelegenheid worden voor Montferland.

De revitalisatie van De Padevoort in Zeddam is een belangrijke pijler onder de fusie, waarbij door de fusiecommissie onder meer wordt gekeken naar de lichtinstallatie en de velden. Daarnaast volgt nog een belangrijke keuze voor de leden over de identiteit van de nieuwe club. Wat worden de nieuwe clubkleuren, wat wordt de nieuwe naam en wat wordt het nieuwe logo van de vereniging? “Dat wordt nu in volle sneltreinvaart opgepakt”, aldus Lubbers, die niet uitsluit dat SV Zeddam-Sint Joris de naam blijft. “Maar dat doen we in samenspraak met de leden.”

Leefbaarheid in Braamt
De keuze van de leden van Sint Joris is positief voor het fusietraject, maar heeft tegelijkertijd, net als de sluiting van de kerk, een weerslag op de leefbaarheid in het dorp Braamt. “Wij zijn ervan overtuigd dat, als we samen met de gemeente blijven optrekken, het gaat lukken”, aldus Harm Peeters van de Dorpsraad Braamt over het behoud van de leefbaarheid. “Maar komt er een marginaal iets uit, dan vinden we het prima en trekken we de stekker eruit. Doetinchem ligt ook vlakbij ons. Een hoop mensen zeggen dat we dan wel in Doetinchem ons ding gaan doen.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Brandweer rukt uit voor verbrande pizza in Ulft

Bart Sollman | 9 nov 2025 09:30

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Op de elfde van de elfde is Sint Maarten in Duitsland een groots kinderfeest

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is het feest van Sint Maarte...

TenneT presenteert forse investeringsplannen: extra transformator in Langerak

Landelijk netbeheerder TenneT heeft zijn investeringsplannen voor de komende vijftien jaar gepresent...

Van onbekenden tot vrienden: Chris en Hussein over Buddy to Buddy Lochem

Sinds april is de gemeente Lochem gestart met een project dat nieuwkomers die hun land moesten verla...

Opgeheven Ouderenfeest helpt Paviljoen de Strang Ulft

Het muziekevenement Oude IJsselstreek 65+, de jaarlijkse middag in de feesttent Oer waar Ouderen sam...

Lampjes, liedjes en lange tradities: Sint Maarten blijft in Duitsland groots boven ‘elfde van de elfde’ start carnaval

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is Sint Maarten een springle...

Oude IJsselstreek herstelt tikfout APV, toch geen carbid op Nieuwjaarsdag

De gemeente Oude IJsselstreek past kort voor oud en nieuw nog even de Algemene Plaatselijke Verorden...