gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Blik op Montferland bij vervolgstap in fusie

19e3a6605f9f85cfb38e601402aa8eff
Redactie REGIO8 |

"We verwachten dat ze ons financieel tegemoet komen, want dat hebben we echt nodig", aldus Wilfried Lubbers, voorzitter van de fusiecommissie. Hij wijst naar de nieuwe complexen van DZC’68 en FC Winterswijk als voorbeeld van een multifunctionele accommodatie. “Een voetbalvereniging is de basis, maar er gebeurt veel meer. Voor de leefbaarheid in de kern is het heel belangrijk en daar hebben we de gemeente voor nodig.” Naast de fusie rondom Zeddam, volgen rond ’s-Heerenberg (MvR, VVL, Stokkum) en Didam (DVC’26 en Sprinkhanen) ook trajecten tot samenwerking. Investeringen in alle sportparken kunnen een kostbare aangelegenheid worden voor Montferland.

De revitalisatie van De Padevoort in Zeddam is een belangrijke pijler onder de fusie, waarbij door de fusiecommissie onder meer wordt gekeken naar de lichtinstallatie en de velden. Daarnaast volgt nog een belangrijke keuze voor de leden over de identiteit van de nieuwe club. Wat worden de nieuwe clubkleuren, wat wordt de nieuwe naam en wat wordt het nieuwe logo van de vereniging? “Dat wordt nu in volle sneltreinvaart opgepakt”, aldus Lubbers, die niet uitsluit dat SV Zeddam-Sint Joris de naam blijft. “Maar dat doen we in samenspraak met de leden.”

Leefbaarheid in Braamt
De keuze van de leden van Sint Joris is positief voor het fusietraject, maar heeft tegelijkertijd, net als de sluiting van de kerk, een weerslag op de leefbaarheid in het dorp Braamt. “Wij zijn ervan overtuigd dat, als we samen met de gemeente blijven optrekken, het gaat lukken”, aldus Harm Peeters van de Dorpsraad Braamt over het behoud van de leefbaarheid. “Maar komt er een marginaal iets uit, dan vinden we het prima en trekken we de stekker eruit. Doetinchem ligt ook vlakbij ons. Een hoop mensen zeggen dat we dan wel in Doetinchem ons ding gaan doen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Huntenpop202610

Geen Tomorrowland maar Huntenpop: Nieuw soort tent maakt Europees debuut in Ulft

Een opvallende nieuwe eyecatcher op de 35e editie van Huntenpop in Ulft dit weekend. Een 25-meter brede koepel wordt omgedoopt tot discodome. Het is de eerste keer dat de tent op een Europees festival te zien is. De eer zou eerst aan het Achterhoekse festival voorbij gaan.