Ulft, Netherlands

Blauwalg in water Scholtenhof in Etten

In recreatieplas Scholtenhof in Etten is blauwalg geconstateerd. Geadviseerd wordt om contact met het water te vermijden in verband met mogelijke gezondheidsproblemen.
Joost Jonker | 8 augustus 2019 10:55 | Aangepast op 8 augustus 2019 10:55
Blauwalg kan gevaarlijk zijn voor mensen en dieren. Aanraking kan zorgen voor huidirritatie en maag- en darmklachten. Er wordt voor gewaarschuwd om niet door deze drijflaag heen te zwemmen en er geen kinderen in te laten spelen. Het zwemwater Scholtenhof ligt op de camping Scholtenhof, aan de rand van Ulft in de gemeente Oude IJsselstreek. Aan de zuidzijde ligt het zwemwater direct aan Camping Slootermeer.

Eerder werd onder meer in de Grolse gracht in Groenlo en Blauwe Meer in Dinxperlo blauwalg aangetroffen. Het Waterschap Rijn en IJssel houdt bij op welke locaties allemaal sprake is van aanwezigheid van de alg.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Wat kan NS doen tegen de krakers bij station Doetinchem?

Het voormalige pand van het Openbaar Vervoer Museum in Doetinchem wordt momenteel bewoond door een g...

Nog jaren onzekerheid over zwemmen in Nevelhorst Didam

Het duurt mogelijk nog jaren voordat De Nevelhorst bij Didam weer een officiële zwemlocatie wordt. D...

Van Oostrum geeft Winters uitleg: ‘U was écht te laat’

Burgemeester Joost van Oostrum van Berkelland heeft raadslid Bouke Winters van Samen voor Berkelland...

A3 bij Emmerich drie dagen dicht voor plaatsing nieuwe viaducten

De A3 bij Emmerich gaat komende weekend in beide richtingen dicht. Dit gebeurt vrijdag 7 november to...

Bouke Winters krijgt geen antwoord op schriftelijke vragen: ‘Voelt ondemocratisch’

Raadslid Bouke Winters van Samen voor Berkelland heeft voor de raadsvergadering over de gemeentelijk...

D66 wil naast vakantiewoningen ook permanente bewoning bij de Meren Borculo

Woningbouw wordt ook in Berkelland een belangrijk thema voor de verkiezingen, daar zijn alle partije...