Ulft, Nederland
Terug

Bezoekerscentrum WOII in Doetinchem geopend

843338493241e4e6e99a218e14b14143.jpg

Door het luiden van de klok van de voormalige aula aan de Loolaan in Doetinchem is dinsdagmiddag het bezoekerscentrum Tweede Wereldoorlog Doetinchem geopend. In het centrum is speciale aandacht voor de bombardementen op de stad waarbij in maart 1945 ongeveer 140 mensen om kwamen.

Redactie REGIO8 |

“We zitten op dit moment op een kantelpunt”, zegt Karel Berkhuysen van de stichting Doetinchem Herdenkt. “De generatie die de oorlog heeft meegemaakt slinkt snel. Kinderen die nu geboren worden kunnen niet meer uit eerste hand de verhalen uit die tijd horen.” Het bezoekerscentrum moet volgens Berkhuysen die verhalen bij elkaar brengen om zo de herinneringen aan de oorlog in stand te houden. Burgemeester Mark Boumans mocht het bezoekerscentrum dinsdagmiddag officieel openen en steunt het initiatief. “Het is echt een idee dat vanuit de samenleving is gekomen”, aldus Boumans. “Mensen die zich betrokken voelen bij de oorlog en dat zie je terug tijdens deze opening.”

Eén van de bezoekers die aanwezig was tijdens de opening en de oorlog van dichtbij mee maakte is Died de Bruijn. Hij herinnert zich nog goed het bombardement op Wageningen waar hij destijds woonde. Twintig jaar geleden verhuisde hij naar Doetinchem. Hij ziet veel gelijkenissen tussen beide bombardementen. “We hoorden de bommen vallen en zagen de hele wijk in brand staan”, aldus de Bruijn. “We mochten de wijk niet meer in als kind. Dat is hier in Doetinchem ook gebeurd. Ik voel mij lotgenoot met de mensen die hier hetzelfde hebben meegemaakt. Ik ben blij dat het stof er wordt afgeschud en dat we kunnen laten zien wat oorlog met mensen doet.”

Ontmoeten en delen
Het bezoekerscentrum moet volgens de stichting Doetinchem Herdenkt een plek worden waar mensen elkaar kunnen ontmoeten en hun verhalen over de oorlog kunnen delen. “Daarbij kun je ook denken aan scholieren, maar het mag iedereen zijn”, aldus Berkhuysen. “Er zijn steeds meer mensen die met materiaal komen en ons dat aanbieden. We proberen dat hier te verzamelen en te verwerken. Zo proberen we iedereen die dat wil van goede informatie te voorzien.”

Foto: REGIO8

Lees ook

638305782_1312823540877198_6015577299916269800_n.jpg

Koeien omgekomen bij stalbrand Heelweg

Bij een uitslaande stalbrand aan de Spul Harensweg in Heelweg zijn zondagochtend meerdere koeien omgekomen. De brandweer kon wel voorkomen dat de brand oversloeg naar een andere schuur en een woonhuis.

Dutch Scorpions1.jpg

Dutch Scorpions aast op regionaal beachsportcentrum in Doetinchem

Aan ambities geen gebrek bij het Doetinchemse Dutch Scorpions. De voetbalvereniging wil hét beachsportcentrum van Oost-Nederland opzetten en biedt zand en reclameborden aan om geld bij elkaar te harken. De gesprekken met de gemeente lopen.

OostrumStatiegeld.jpg

Veel steun voor man uit Eibergen die bekeuring kreeg voor verzamelen statiegeldblikjes

De 27-jarige Robert uit Eibergen heeft veel steun gekregen na een boete die hij vorige week ontving voor het verzamelen van statiegeldblikjes uit prullenbakken. De zaak zorgde voor veel onbegrip in de regio en daarbuiten. Dankzij de vele steunbetuigingen is de boete van 170 euro betaald.

WhatsApp Image 2026-02-20 at 22.31.40.jpeg

De Graafschap wint moeizaam van Jong FC Utrecht en doet goede zaken

De Graafschap heeft vanavond een verdiende, maar moeizame overwinning op Jong FC Utrecht geboekt. Op een regenachtige Vijverberg schoot invaller Fedde de Jong de Superboeren naar een belangrijke driepunter in de strijd om plaats drie.

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder fractievoorzitter van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.