gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bezoekerscentrum WOII in Doetinchem geopend

843338493241e4e6e99a218e14b14143

Door het luiden van de klok van de voormalige aula aan de Loolaan in Doetinchem is dinsdagmiddag het bezoekerscentrum Tweede Wereldoorlog Doetinchem geopend. In het centrum is speciale aandacht voor de bombardementen op de stad waarbij in maart 1945 ongeveer 140 mensen om kwamen.

Redactie REGIO8 |

“We zitten op dit moment op een kantelpunt”, zegt Karel Berkhuysen van de stichting Doetinchem Herdenkt. “De generatie die de oorlog heeft meegemaakt slinkt snel. Kinderen die nu geboren worden kunnen niet meer uit eerste hand de verhalen uit die tijd horen.” Het bezoekerscentrum moet volgens Berkhuysen die verhalen bij elkaar brengen om zo de herinneringen aan de oorlog in stand te houden. Burgemeester Mark Boumans mocht het bezoekerscentrum dinsdagmiddag officieel openen en steunt het initiatief. “Het is echt een idee dat vanuit de samenleving is gekomen”, aldus Boumans. “Mensen die zich betrokken voelen bij de oorlog en dat zie je terug tijdens deze opening.”

Eén van de bezoekers die aanwezig was tijdens de opening en de oorlog van dichtbij mee maakte is Died de Bruijn. Hij herinnert zich nog goed het bombardement op Wageningen waar hij destijds woonde. Twintig jaar geleden verhuisde hij naar Doetinchem. Hij ziet veel gelijkenissen tussen beide bombardementen. “We hoorden de bommen vallen en zagen de hele wijk in brand staan”, aldus de Bruijn. “We mochten de wijk niet meer in als kind. Dat is hier in Doetinchem ook gebeurd. Ik voel mij lotgenoot met de mensen die hier hetzelfde hebben meegemaakt. Ik ben blij dat het stof er wordt afgeschud en dat we kunnen laten zien wat oorlog met mensen doet.”

Ontmoeten en delen
Het bezoekerscentrum moet volgens de stichting Doetinchem Herdenkt een plek worden waar mensen elkaar kunnen ontmoeten en hun verhalen over de oorlog kunnen delen. “Daarbij kun je ook denken aan scholieren, maar het mag iedereen zijn”, aldus Berkhuysen. “Er zijn steeds meer mensen die met materiaal komen en ons dat aanbieden. We proberen dat hier te verzamelen en te verwerken. Zo proberen we iedereen die dat wil van goede informatie te voorzien.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-29 at 12.48.46

Nederlandse én Duitse brandweer zoeken naar persoon in watergat Isselburg

Met man en macht wordt er gezocht naar een persoon in een watergat bij Isselburg net over de grens bij Gendringen. Bij het water werden een fiets en meerdere persoonlijke spullen aangetroffen. De Duitse hulpdiensten zoeken met assistentie van brandweer Gendringen naar de persoon in het water, als is het de vraag of deze er überhaupt in ligt.

LangeMannen10

Lange Mannen van TeamNL stellen finaleplek veilig in snikhete Saza Topsporthal

De Nederlandse volleyballers hebben zaterdag en zondag gewonnen van Israël in de Saza Topsporthal in Doetinchem, in de halve finale van de CEV European League. Ondanks het behalen van de finale, ging het na afloop vooral over de zomerse omstandigheden.

Ibrahim El Kadiri (2)

De Graafschap verkoopt El Kadiri aan SV Darmstadt

Ibrahim El Kadiri laat na twee seizoenen De Graafschap achter zich en vervolgt zijn carrière in Duitsland bij SV Darmstadt 98. De 24-jarige buitenspeler speelde in totaal 67 wedstrijden voor de Doetinchemmers en was hierin dertien keer trefzeker.

Schermafbeelding 2026-06-29 093928

Verdacht voorwerp bij school in Doetinchem blijkt stuk vuurwerk

Bij de parkeerplaats van het Graafschap College aan de J.F. Kennedylaan in Doetinchem is zondag een verdacht voorwerp onderzocht. Omdat niet duidelijk was wat het voorwerp was, werd de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) ingeschakeld.

112Wintersiwjk

Motorrijder (20) uit Winterswijk overleden bij eenzijdig ongeval

Een 20-jarige motorrijder uit Winterswijk is zondagavond om het leven gekomen bij een eenzijdig ongeval tussen Groenlo en Winterswijk. De politie is een onderzoek gestart.

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.