Ulft, Netherlands

Berkelland sluit onbeveiligde spoorwegovergang in Ruurlo

De Niet Actief Beveiligde Overweg (NABO) Reurinkweg in Ruurlo is vanaf donderdag gesloten. Dit heeft ProRail in overleg met de gemeente Berkelland besloten omdat de overweg, die niet kan worden afgesloten met slagbomen, voor gevaarlijke situaties kan zorgen.
Serena Speet | 3 augustus 2023 16:14 | Aangepast op 3 augustus 2023 16:14
"De voormalige overweg ten zuiden van camping De Meibeek werd sporadisch gebruikt door fietsers en voetgangers", laat de gemeente weten. ProRail en het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat willen alle 180 openbaar toegankelijke NABO's opheffen om ongelukken rondom de overgangen te voorkomen. "Ook de gemeente wil graag onveilige situaties voorkomen", reageert Berkelland. "Dit heeft geleid tot het besluit om de openbare NABO op te heffen." Naast deze overweg, die volledig verdwijnt, is ook besloten om de onbeveiligde overweg in de Loorsteeg in Ruurlo aan te pakken. "Deze wordt veel gebruikt en heeft een belangrijke recreatieve waarde", aldus de gemeente. Om de veiligheid rondom het spoor te verhogen wordt deze overweg beveiligd met bomen, bellen en lampen. Berkelland verwacht dat dit eind 2024 of begin 2025 wordt gedaan.

"Het verwijderen van de NABO Reurinkweg en het beveiligen van die aan de Loorsteeg zal de veiligheid voor het spoor- en wegverkeer aanzienlijk verbeteren", laat de gemeente weten. De twee onbeveiligde spoorwegovergangen in Ruurlo waren de laatste twee NABO's in de gemeente. Wethouder Gerjan Teselink is blij dat Berkelland tijd heeft gekregen om tot een beslissing te komen: "Een afweging tussen enerzijds de afsluiting van de Reurinkweg en anderzijds het openhouden van de Loorsteeg." Provincie Gelderland draagt volgens de wethouder bij in de kosten die het beveiligen van de overweg met zich meebrengt.

Foto: Stefan Verkerk

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

600 liter chloor in bodem bij zwembad in Eibergen gelekt

Er is dinsdag 26 augustus een grote chloorlekkage ontdekt bij buitenzwembad ’t Vinkennest in Eiberge...

Kwaliteit Berkel niet afgenomen door explosie Friesland Campina

De kwaliteit van het water en de bodem van de Berkel is niet nadelig veranderd door de explosie bij ...

Vier partijen samen in Berkelland: tegen versnippering én nieuw machtsblok

D66, Gemeentebelangen Berkelland, Ondernemend Berkelland en Lokaal Berkelland gaan samen verder als ...

Raad Berkelland stuurt open brief aan Provincie en FrieslandCampina

De Berkellandse politiek eist antwoorden van de Provincie en FrieslandCampina over de ontploffing me...

Brandweer blust beginnende brand op zonnepanelenpark in Neede

De brandweer heeft maandagmiddag een beginnende brand geblust op het zonnepanelenpark in Neede. Er k...

Needenaar (84) overleden na ongeval in Beltrum

Een 84-jarige man uit Neede is overleden aan zijn verwondingen na een ongeval donderdag in Beltrum, ...