Ulft, Netherlands

Berkelland sluit onbeveiligde spoorwegovergang in Ruurlo

De Niet Actief Beveiligde Overweg (NABO) Reurinkweg in Ruurlo is vanaf donderdag gesloten. Dit heeft ProRail in overleg met de gemeente Berkelland besloten omdat de overweg, die niet kan worden afgesloten met slagbomen, voor gevaarlijke situaties kan zorgen.
Serena Speet | 3 augustus 2023 16:14 | Aangepast op 3 augustus 2023 16:14
"De voormalige overweg ten zuiden van camping De Meibeek werd sporadisch gebruikt door fietsers en voetgangers", laat de gemeente weten. ProRail en het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat willen alle 180 openbaar toegankelijke NABO's opheffen om ongelukken rondom de overgangen te voorkomen. "Ook de gemeente wil graag onveilige situaties voorkomen", reageert Berkelland. "Dit heeft geleid tot het besluit om de openbare NABO op te heffen." Naast deze overweg, die volledig verdwijnt, is ook besloten om de onbeveiligde overweg in de Loorsteeg in Ruurlo aan te pakken. "Deze wordt veel gebruikt en heeft een belangrijke recreatieve waarde", aldus de gemeente. Om de veiligheid rondom het spoor te verhogen wordt deze overweg beveiligd met bomen, bellen en lampen. Berkelland verwacht dat dit eind 2024 of begin 2025 wordt gedaan.

"Het verwijderen van de NABO Reurinkweg en het beveiligen van die aan de Loorsteeg zal de veiligheid voor het spoor- en wegverkeer aanzienlijk verbeteren", laat de gemeente weten. De twee onbeveiligde spoorwegovergangen in Ruurlo waren de laatste twee NABO's in de gemeente. Wethouder Gerjan Teselink is blij dat Berkelland tijd heeft gekregen om tot een beslissing te komen: "Een afweging tussen enerzijds de afsluiting van de Reurinkweg en anderzijds het openhouden van de Loorsteeg." Provincie Gelderland draagt volgens de wethouder bij in de kosten die het beveiligen van de overweg met zich meebrengt.

Foto: Stefan Verkerk

Meest gelezen

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Lees ook

Rollators in de polonaise: Reurpop nodigt honderden ouderen uit om feest te vieren

Zondagochtend veranderde Reurpop in Ruurlo even in een waar danspaleis voor de 65-plusser. Tientalle...

Inwoners praten mee over herindeling straten in Neede: 'Hier hoor je welke problemen spelen'

Een flinke opknapbeurt: dat staat de wijk Neede Noord Oost de komende tien jaar te wachten. Om de ru...

‘Geen rad voor de ogen draaien’, voorstellen woningbouw Berkelland ‘niet uitvoerbaar’

Een deel van de gemeenteraad in Berkelland is nu reeds in de ban van de gemeenteraadsverkiezingen va...

Burgemeesters willen rond landsgrens met de generatie zonder oorlog gemeenschappelijke nieuwe geschiedenis schrijven

Maandag vierde Nederland massaal Bevrijdingsdag. Vandaag, 8 mei, zijn er aan Duitse zijde in de gren...

Duitse man (41) overleden na aanrijding met trein nabij Winterswijk

Een fietser is dinsdag aan het einde van de middag overleden na een aanrijding met een trein in het ...

Boswachter ontdekt Barbie-roze plas: ‘Nog nooit eerder gezien’

Boswachter Doreen Rugers stond versteld bij het vreemde gezicht van een felroze plas water in een na...