Ulft, Netherlands

Berkelland overlegt niet met provincie en moet bakken in Haarlo weghalen

Twaalf cortenstalen bloembakken in Haarlo die als doel hebben om het verkeer minder hard te laten rijden worden verwijderd omdat ze niet veilig genoeg zijn. Gemeente Berkelland had vooraf geen overleg gehad met de provincie en wordt nu teruggefloten.
Jasper Hazelaar | 7 december 2023 11:19 | Aangepast op 7 december 2023 11:19
De bloembakken staan langs de N822 in het dorp. Omdat ze ook in het wegvak staan waarvan de provincie de beheerder is, had toestemming moeten worden gevraagd. Dit is niet gebeurd, en nu blijkt dat de stalen bakken te dicht op de rijbaan staan. Daardoor is er te weinig ‘obstakelvrije ruimte’, wat gevaar op kan leveren voor het verkeer. Er zijn volgens Nieuws uit Berkelland ook al enkele ongevallen gebeurd vanwege de bakken.

Nu is besloten om de bakken te komende dagen te verwijderen. Er volgt overleg met Haarloos Belang over andere maatregelen waardoor het verkeer langzamer zal rijden. “Heel spijtig en vervelend”, reageert wethouder Arjen van Gijssel. “Dat met alle goede bedoelingen om Haarlo verder te helpen met dit plan, niet alle facetten goed zijn onderzocht. Ik hoop dat er samen met de provincie en de gemeente uiteindelijk toch een plan uitkomt dat verkeersremmend werkt.”

Foto: Nieuws uit Berkelland

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

600 liter chloor in bodem bij zwembad in Eibergen gelekt

Er is dinsdag 26 augustus een grote chloorlekkage ontdekt bij buitenzwembad ’t Vinkennest in Eiberge...

Kwaliteit Berkel niet afgenomen door explosie Friesland Campina

De kwaliteit van het water en de bodem van de Berkel is niet nadelig veranderd door de explosie bij ...

Vier partijen samen in Berkelland: tegen versnippering én nieuw machtsblok

D66, Gemeentebelangen Berkelland, Ondernemend Berkelland en Lokaal Berkelland gaan samen verder als ...

Raad Berkelland stuurt open brief aan Provincie en FrieslandCampina

De Berkellandse politiek eist antwoorden van de Provincie en FrieslandCampina over de ontploffing me...

Brandweer blust beginnende brand op zonnepanelenpark in Neede

De brandweer heeft maandagmiddag een beginnende brand geblust op het zonnepanelenpark in Neede. Er k...

Needenaar (84) overleden na ongeval in Beltrum

Een 84-jarige man uit Neede is overleden aan zijn verwondingen na een ongeval donderdag in Beltrum, ...