Ulft, Netherlands

Beperkt treinverkeer door werk in zomer

Reizigers moeten tussen 25 juli en 11 augustus rekening houden met minder treinverkeer door werkzaamheden aan het spoor bij Zevenaar, Didam en Wehl. Tijdens de zogenaamde ’18-daagse treinvrije periode’ wordt volgens de provincie Gelderland dag en nacht gewerkt.
Regio8 | 26 juni 2019 14:32 | Aangepast op 26 juni 2019 14:32
“Tijdens de treinvrije periode is beperkt treinverkeer mogelijk”, zo laat de provincie Gelderland weten over vervoer tijdens de ‘megaklus’. “De vervoerders informeren hun reizigers via hun websites, informatieschermen in de treinen en er wordt geflyerd op de stations.” Op trajecten waar geen treinen rijden, worden door de vervoerders bussen ingezet.

De provincie benadrukt dat de planning onder voorbehoud is. “Eerder troffen we bij werkzaamheden in Zevenaar explosieven uit de Tweede Wereldoorlog aan”, zo laat Gelderland weten. “Het is niet uitgesloten dat er tijdens de werkzaamheden nog meer explosieven worden aangetroffen.”

Verdubbeling van spoor
Tijdens de werkzaamheden wordt onder meer het spoor over een lengte van vier kilometer verdubbeld en komt er een tunnel nabij Zevenaar. “Na de zomer wordt het extra spoor in gebruik genomen”, aldus Gelderland. “Medio 2020 zijn alle werkzaamheden afgerond.”

Foto: REGIO8 (archief)

Meest gelezen

Grote brand legt schuur in de as in Velswijk

Redactie REGIO8 | 11 dec 2025 15:09

Doetinchemse coffeeshop langer dicht na tweede explosie

Tim Rondeel | Hidde Vinkenvleugel | 15 dec 2025 18:28

Lees ook

Brouwerij zoekt per ongeluk verkochte bierflesjes gevuld met water

De Hummelose brouwerij De Witte Buizerd is op zoek naar vier verkochte flesjes die uit eigen brouwer...

Van verlichte auto tot varende kerstman: kerstsfeer neemt toe in de Achterhoek

De feestdagen staan voor de deur, wat ervoor zorgt dat de kerstsfeer in de Achterhoek steeds meer to...

Graafschap College bundelt krachten om techniekonderwijs te behouden

Het Graafschap College in Doetinchem, ROC Nijmegen en Rijn IJssel gaan intensief samenwerken om tech...

Bestuurder raakt gewond bij botsing met aanhanger in Rietmolen

Bij een botsing met een aanhanger in Rietmolen is dinsdagavond een bestuurder van een bus gewond ger...

Opvanglocaties komen er: Bronckhorst wijkt af van omgevingsplan

De gemeente Bronckhorst wijkt af van het omgevingsplan, voor de komst van twee asielopvangen in de g...

Montferland Halve Marathon met wereldtoppers aan de start

De kersverse Montferland Halve Marathon krijgt 18 januari ware wereldtoppers aan de start. Niemand m...