Ulft, Netherlands

Begraafplaats Varsseveld vol bij herdenking

Regio8 | 17 december 2018 12:58 | Aangepast op 17 december 2018 12:58

“De essentie van wat we hier doen is de mensen die we zo missen herdenken”, vertelt Petra van Eldik-Neleman van de organisatie van Herinnering Verlicht. Bij binnenkomst kregen bezoekers van de begraafplaats uit handen van de organisatie graflichtjes. Deze konden ze vervolgens, onder begeleiding van live-muziek, plaatsen op de graven. Gerritjan Tragter stak een lampje aan voor zijn vrouw. “Die is vorig jaar op veel te jonge leeftijd overleden”, aldus de bezoeker. “Dit is een mooie gelegenheid om te herdenken.”

De organisatie merkt dat mensen steun vinden tijdens de herdenking. “Het is heel persoonlijk wat ze beleven”, aldus Van Eldik-Neleman. “De één is enorm geraakt door een lied dat gezongen is, de ander vond een zinnetje uit het verhaal precies goed. Anderen vinden de verbondenheid die ze ervaren fijn. Dat we in aanloop naar kerst tijd nemen om die lege plekken aan tafel te beleven, dat doet mensen heel erg veel.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...

Mountainbiker gewond na aanrijding tussen Beek en Zeddam

Bij een aanrijding nabij Zeddam is vrijdagochtend een mountainbiker gewond geraakt. De weg tussen Be...