gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Band en dj's ontheiligen kerk in Lievelde

2016d396cf6a0de35e4483b05d89b488

Er is geen enkele viering meer mogelijk in de Christus Koningkerk in Lievelde en de hosties zijn meegenomen. Pastoor Herman de Jong heeft daartoe besloten omdat hij vindt dat de kerk is ontheiligd door optredens van een band en een dj, die zaterdag in de kerk speelden als alternatief voor de afgelaste kermis.

Redactie REGIO8 |
"De pastoor belde me zondags op en zei: 'Er is gisteravond iets heel ergs gebeurd. Muziek in de kerk. Dat had niet gemogen'", aldus voorzitter Onstenk van de Locatieraad Christus Koning Geloofsgemeenschap Lievelde. "Nee, we hebben het van tevoren niet gevraagd. Dat doen we ook niet bij een concert van de harmonie in de kerk." De locatieraad is overrompeld en zeer aangedaan. De locatieraad stemde in met het verzoek van het kermiscomité om de mensen een plezier te doen tijdens de coronacrisis, zo was de gedachte. Bovendien staat de kerk in het hart van Lievelde, op het Koningsplein waar normaliter de feesttent staat. Verder is de kerk een onderdeel van de lokale samenleving en is de akoestiek in de kerk geweldig.

Bij de alternatieve kermis waren er op drie locaties optredens, zonder publiek. Bij de Ekoboerderij, het Crash Museum en dus in de kerk. In die laatste traden The Sjefs en dj Pim Pam Pompen op. Afgelopen zaterdag was dat via een livestream te volgen. "Het was een prachtige avond, we hebben geen negatieve klank gehoord', zegt Onstenk. 'In deze tijd moet je creatief zijn. Uiteraard zijn er regels in de kerk, maar alle afspraken die de locatieraad had meegegeven werden nageleefd." Zo waren er grenzen aan de genres gesteld. "Het was hippe muziek, maar we wilden geen metal of hardcore. Ons doel was wat te betekenen voor de mensen, we vonden het een mooi gebeuren voor ons dorp."

Beatmissen
Onstenk wijst ook op de optredens van de lokale harmonie in de kerk en op de vroegere beatmissen in de kerk. Daarom heeft de locatieraad de optredens niet voorgelegd aan pastoor De Jong. De pastoor van de Achterhoekse St Paulusparochie legde de kwestie voor aan kardinaal Eijk in Utrecht. De Jong haalde vervolgens zondagmiddag het Heilig Brood (de hosties) uit de kerk heeft gehaald en de deuren heeft gesloten. "Het had niet gemogen en nu zitten we met de brokken", zegt Onstenk. "We vinden het vooral jammer dat de kerkdeur uitgerekend in deze tijd dicht zit voor de ouderen en alle andere mensen. Nee, ik heb nog geen contact gehad met de pastoor, we hopen op een goede oplossing."

Boeteritus
Pastoor De Jong wenste donderdag niet te reageren en verwees door naar de persvoorlichting van het aartsbisdom in Utrecht. "Zulke dingen gebeuren niet vaak", antwoordt de woordvoerder van het bisdom. Mocht er vooraf wél bij pastoor De Jong zijn aangeklopt, dan was dat volgens de woordvoerder vergeefs geweest: "Als de locatieraad van tevoren de pastoor had verwittigd, dan had hij geen toestemming gegeven voor dit optreden. Een rooms-katholiek kerkgebouw is een heilige ruimte. De kerk is echt geen plek voor zulke optredens en het drinken van bier. Het betekent dat in deze kerk nu niet meer de liturgie gevierd kan worden."

Op slot
De kerkdeur zit op slot en er kan niet zomaar weer een kerkdienst worden gehouden, zegt de woordvoerder. Er zal eerst gezamenlijk gebeden moeten worden ter bekering van de zonden: "Er zal eerst een boeteritus gehouden moeten worden. Die is nodig om de kerk weer geschikt te maken voor de liturgie."

Foto: REGIO8

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.