Ulft, Netherlands

Arriva brengt waterstofbus naar Achterhoek

Vanaf december moeten er meerdere twaalf meter lange waterstofbussen van Arriva door de Achterhoek rijden. De vervoerder heeft met producent Solaris Bus & Coach een overeenkomst getekend voor de levering van tien voertuigen.
Jasper Hazelaar | 21 januari 2021 16:54 | Aangepast op 21 januari 2021 16:54
Arriva zelf noemt het rijden op waterstof een primeur. “Door de inzet in het reguliere streekvervoer gaat Arriva met deze bussen een recordaantal kilometers afleggen”, aldus de vervoerder. De alternatieve manier van busvervoer komt voort uit de stimulering van emissieloos vervoer door de provincie. De tien bussen vervangen dieselbussen en moeten gezamenlijk meer dan een miljoen kilometer per jaar gaan rijden. De waterstofbussen hebben 37 zitplaatsen en worden voorzien van onder meer USB-oplaadpunten, airconditioning en een informatiesysteem voor reizigers.

De meerkosten van de tien waterstofbussen, die ook in de regio Apeldoorn gaan rijden, zijn volgens Arriva voor een periode van vier jaar begroot op 6,4 miljoen euro. Deze kosten worden gezamenlijk betaald door de vervoerder, de provincie en vanuit Europese gelden. Ook wordt een bijdrage gevraagd aan het Rijk. In de toekomst wordt gekeken naar de mogelijkheid om een waterstoftankstation te realiseren in Doetinchem of Groenlo. Deze pomp moet op termijn openbaar toegankelijk worden.

Foto: Arriva

Lees ook

Minder maaien en vegen in Winterswijk? Plannen liggen klaar, maar duidelijkheid laat op zich wachten

Gras dat net iets langer blijft staan. Onkruid op stoepen dat niet meteen wordt weggehaald. En missc...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...

Deelnemers Swim to Fight oefenen in water van Hessenbad Hoog-Keppel

De deelnemers van Swim to Fight Cancer Achterhoek kunnen vanaf woensdag elke week gratis trainen in ...

Riolering gooit roet in het eten bij werkzaamheden J.F. Kennedylaan in Doetinchem

De gemeente Doetinchem is momenteel bezig met het tweede deel van de werkzaamheden aan de J.F. Kenne...