Ulft, Netherlands

Appartementen op plek oude supermarkt

Op de plek waar nu de voormalige diepvriessupermarkt Helmink staat in Varsseveld, kunnen appartementen worden gebouwd. Er is een plan ingediend door een initiatiefnemer om een complex met ruim twintig woningen te bouwen.
Anna Weirath | 24 juni 2022 14:54 | Aangepast op 24 juni 2022 14:54
De voormalige Helminklocatie aan de Oranjestraat zou eerst plaats maken voor zeven grote villa’s, na gesprekken met inwoners bleek dat er meer behoefte is aan de appartementen. “Het is de bedoeling dat ouderen die er gaan wonen er ook lange tijd kunnen blijven omdat het levensloopbestendige appartementen worden”, aldus Marcia Leijen, woordvoerder van Oude IJsselstreek. De gemeente steunt de plannen van de initiatiefnemer.

Op het binnenterrein van het nieuwe appartementencomplex is ruimte voor bergingen voor bijvoorbeeld scootmobielen. Daarnaast komen er fietsenstallingen en parkeerplaatsen. Het bestaande parkeerterrein aan de Oranjestraat wordt opnieuw ingedeeld met meer groen. De initiatiefnemer moet nu binnen drie jaar het plan verder uitwerken, en heeft daarna drie jaar de tijd om te bouwen.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Achterhoek kampt met georganiseerde misdaad: roep om meer geld en mankracht

De georganiseerde misdaad houdt zich niet aan stadsgrenzen. En dus kampt ook de Achterhoek met zorgf...

Twee auto's zwaar beschadigd door brand in Doetinchem: politie doet onderzoek

In de nacht van maandag op dinsdag zijn aan de Beethovenlaan in Doetinchem twee voertuigen ernstig b...

Groep wandelaars voorkomt grote bosbrand bij Ruurlo

Een groep oplettende wandelaars heeft maandagavond voorkomen dat er een grote brand is ontstaan in h...

22-jarige doelman Ties Wieggers tot zomer 2027 bij De Graafschap

Doelman Ties Wieggers verlengt zijn contract bij De Graafschap tot zomer 2027 met optie voor nog een...

Annemiek Jetten tijdelijk aan het roer als burgemeester van Winterswijk

Annemiek Jetten (61) is maandag door commissaris van de Koning Daniël Wigboldus officieel beëdigd al...

Fonteintjes in Doetinchems plantsoen stonden tijdelijk droog: dit is waarom

Het Mark Tennantplantsoen is voor jong en oud een bekende plek om even af te koelen bij de fonteintj...