Ulft, Netherlands

Appartementen in Eibergen voorlopig onbewoonbaar na brand

Het kan nog maanden duren voordat bewoners van het appartementencomplex waar vrijdag in Eibergen brand uitbrak terug kunnen naar huis. Water- elektriciteit- en gasleidingen zijn door de brand erg aangetast, waardoor het niet veilig is.
Serena Speet | 23 februari 2023 14:00 | Aangepast op 23 februari 2023 14:00
"Er is contact geweest met de bewoners om te kijken waar zij de komende tijd door kunnen brengen", laat ProWonen, eigenaar van het appartementencomplex aan de Koningsbult, weten. "We mogen nu nog niet in het gebouw, omdat er gekeken moet worden of de constructie veilig is." Daarom kan het volgens ProWonen enige tijd duren voordat de huurders terug naar het appartement kunnen: "Op z'n vroegst kunnen we over vier weken vertellen wanneer dat is." Bewoners zijn woensdag eenmalig en onder begeleiding teruggegaan naar hun woning om belangrijke en kostbare spullen op te halen. Over de oorzaak van de brand, die ontstond in de parkeergarage, is nog niets bekend.

De schade aan deze garage, die in 2016 is gerenoveerd, is groot. Volgens ProWonen zijn elektriciteit-, en waterleidingen flink beschadigd. "De woningen zijn zelf gelukkig niet aangetast", aldus de huisvester. "Er zijn een paar woningen met lichte water- en roetschade." De herstelwerkzaamheden aan de leidingen en eventueel aan de constructie gaan volgens ProWonen enkele weken, zo niet maanden, duren: "Wij doen er alles aan om die periode zo kort mogelijk te houden."

Foto: 112Achterhoek-nieuws

Lees meer over:

112Achterhoek|Eibergen|Brand|

Meest gelezen

Vermiste Doetinchemse vrouw (30) teruggevonden

Redactie REGIO8 | 21 sep 2025 17:15

Nieuwbouw Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem bereikt hoogste punt

Nick Hermsen | Hidde Vinkenvleugel | 23 sep 2025 14:26

Lees ook

Brand in rieten kap van woning in Neede

Bij een brand in de rieten kap van een woning in Neede is een klein deel van het dak verloren gegaan...

Groot alarm in Winterswijk vanwege smeulende waterkoker op inductieplaat

De hulpdiensten rukten dinsdagavond massaal uit voor een melding van een woningbrand aan de Misterwe...

Raad Berkelland stuurt open brief aan Provincie en FrieslandCampina

De Berkellandse politiek eist antwoorden van de Provincie en FrieslandCampina over de ontploffing me...

Eibergse danseressen succesvol op WK Streetdance in Engeland

Twee dansduo’s uit Eibergen hebben afgelopen weekend meegedaan aan het WK Streetdance 2025 in Blackp...

Dader 'laffe streek' Eibergen heeft zich gemeld

De verdachte van de gespannen draden over verschillende wegen in Eibergen heeft zich gemeld. Volgens...

‘Laffe streek’ in Eibergen, meerdere draden gespannen over wegen

In de nacht van zondag op maandag zijn op meerdere locaties in Eibergen lange draden over verschille...