Ulft, Netherlands

Anne-Marie Fellinger aanbevolen als nieuwe burgemeester Montferland

Foto: REGIO8
Anne-Marie Fellinger (55) wordt waarschijnlijk de nieuwe burgemeester van de gemeente Montferland. Donderdagavond werd ze voorgedragen als opvolger van Harry de Vries. Er waren 22 sollicitanten voor de functie.
Bart Sollman | 20 maart 2025 21:52 | Aangepast op 20 maart 2025 21:52
Fellinger was tussen 2012 en 2018 werkzaam als Officier van Justitie in Oost-Nederland. Vanuit de profielschets bleek dat de gemeente Montferland op zoek was naar een betrokken burgemeester die zichtbaar is in de hele gemeenschap en iemand die er is voor zowel inwoners als het lokale bedrijfsleven. De ideale kandidaat hoeft geen politicus te zijn, maar moet wel verbindend, toegankelijk en betrokken zijn bij alle lagen van de samenleving.

Uitdagingen
Fellinger wordt burgemeester van een gemeente die verschillende grote uitdagingen kent. Zo is Montferland de laatste tijd veel in het nieuws in verband met de komst van een azc in Didam en de protesten die dit veroorzaakt. De komst van een IKC in 's-Heerenberg staat op losse schroeven en er is nog steeds geen duidelijkheid wanneer het bedrijverterrein in diezelfde stad wordt uitgebreid. Een andere uitdaging is de Montferlandse gemeenteraad. In de vergadering kan het er soms hard aan toegaan.

Harry de Vries
De huidige burgemeester, Harry de Vries, kan nu gaan genieten van zijn pensioen. Hij is al bijna vier jaar lang waarnemend burgemeester van Montferland. In oktober 2021 volgde hij Peter de Baat op die vertrok omdat hij niet matchte met de bestuurscultuur van de gemeente. Op donderdag 22 mei wordt Fellinger geïnstalleerd als nieuwe burgemeester van Montferland.

Lees ook

Met fietsmarathon wil Slingeland Ziekenhuis geld ophalen voor beweegborden

Wie deze week op donderdag of vrijdag bij het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem binnenkomt, ziet b...

‘Normaal hoort op de erfgoedlijst’: anhangers willen band blijvend eren

Al vijftig jaar rockt Normaal in het Achterhoekse dialect. Ter ere van dat jubileum brengt schrijver...

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Een automobilist is donderdag rond 13.15 uur van de weg geraakt op de Oude IJsselweg in Etten. De au...

De Belevenis klaar voor eerste editie in Gendringen: ‘Het is een ontdekkingsreis’

Na een jaar van afwezigheid is lichtfestijn De Belevenis van het Noaberschap terug. Dit jaar niet op...

Fractievoorzitters Montferland volgen spirituele training op verzoek burgemeester

De Montferlandse burgemeester Anne-Marie Fellinger is niet te spreken over het functioneren van de g...

NS wil kraakpand nabij station Doetinchem op korte termijn slopen

NS wil het pand van het voormalige Openbaar Vervoer Museum, dat momenteel door enkele dak- en thuisl...