Ulft, Netherlands

'Aju pa en ma' door woningbouw in Zelhem

Het is nu officieel 'Aju pa en ma' voor jongeren uit Zelhem. De veertien starterswoningen die de afgelopen maanden gebouwd zijn op het voormalige terrein van de Schildersoordschool zijn vorige week opgeleverd.
Regio8 | 31 mei 2021 16:35 | Aangepast op 31 mei 2021 16:35
Dat betekent dat Jasper Hebbink zijn ouderlijk huis kan verlaten: “Iedere keer als ik voor mijn huis sta dan knijp ik mijzelf nog even in de arm omdat ik het soms niet geloof", vertelt hij tegenover Omroep Gelderland. "Het is een lang traject geweest, maar nu je zo in je eigen woning zit, maakt dat allemaal niet meer uit. Ik ben ontzettend blij dat we zulke mooie huizen hier hebben kunnen neerzetten met onze groep en kijk er naar uit om hier nog vele jaren te kunnen wonen."

Meer dan een jaar geleden leek het voor Jasper bijna onmogelijk om een woning in Zelhem te vinden. Hoewel hij het bij zijn ouders goed voor elkaar heeft, wil hij graag zijn vleugels uitslaan. Het project Aju pa en ma komt als geroepen. "Al heeft het wel wat voeten in de aarde om het allemaal voor elkaar te krijgen", vertelt hij. De jongeren ontwikkelen samen de woningen. Zo hebben ze zelf onder andere bepaald hoe de woningen eruit zien.

‘Puntjes op de i’
"Inmiddels heb ik al een aantal weken de sleutel en ben bezig met de laatste puntjes op de i aan het zetten", laat Jasper weten. "Afgelopen week heb ik al een beetje mogen ruiken aan het op mijzelf wonen aangezien ik er thuis gewerkt heb. Dat maakt de overgang van bij je ouders wonen naar hier al wat minder groot. Ik hoop volgende week ook volledig 'Aju pa en ma' te zeggen."

Nog meer starterswoningen
De vraag naar starterswoningen in de gemeente Bronckhorst is groot. Er zijn meer locaties zoals deze in Hummelo. In totaal worden er 61 starterswoningen gebouwd in onder andere Hengelo, Zelhem en Vorden. Ook zijn er gesprekken met jongeren in Hummelo en Toldijk.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Tropisch begin van de zomer in de Achterhoek: “Het wordt bakken en braden”

De astronomische zomer is zaterdag officieel begonnen en dat merken inwoners van de Achterhoek gelij...

Vermiste miereneter tamandua teruggevonden in Eibergen: ‘Ze liep vrijwillig de kist in’

De vermiste boom-miereneter, tamandua, die vorige week ontsnapte uit haar verblijf in Hof van Eckber...

Minder maaien en vegen in Winterswijk? Plannen liggen klaar, maar duidelijkheid laat op zich wachten

Gras dat net iets langer blijft staan. Onkruid op stoepen dat niet meteen wordt weggehaald. En missc...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...