Ulft, Netherlands

'Aju pa en ma' door woningbouw in Zelhem

Het is nu officieel 'Aju pa en ma' voor jongeren uit Zelhem. De veertien starterswoningen die de afgelopen maanden gebouwd zijn op het voormalige terrein van de Schildersoordschool zijn vorige week opgeleverd.
Regio8 | 31 mei 2021 16:35 | Aangepast op 31 mei 2021 16:35
Dat betekent dat Jasper Hebbink zijn ouderlijk huis kan verlaten: “Iedere keer als ik voor mijn huis sta dan knijp ik mijzelf nog even in de arm omdat ik het soms niet geloof", vertelt hij tegenover Omroep Gelderland. "Het is een lang traject geweest, maar nu je zo in je eigen woning zit, maakt dat allemaal niet meer uit. Ik ben ontzettend blij dat we zulke mooie huizen hier hebben kunnen neerzetten met onze groep en kijk er naar uit om hier nog vele jaren te kunnen wonen."

Meer dan een jaar geleden leek het voor Jasper bijna onmogelijk om een woning in Zelhem te vinden. Hoewel hij het bij zijn ouders goed voor elkaar heeft, wil hij graag zijn vleugels uitslaan. Het project Aju pa en ma komt als geroepen. "Al heeft het wel wat voeten in de aarde om het allemaal voor elkaar te krijgen", vertelt hij. De jongeren ontwikkelen samen de woningen. Zo hebben ze zelf onder andere bepaald hoe de woningen eruit zien.

‘Puntjes op de i’
"Inmiddels heb ik al een aantal weken de sleutel en ben bezig met de laatste puntjes op de i aan het zetten", laat Jasper weten. "Afgelopen week heb ik al een beetje mogen ruiken aan het op mijzelf wonen aangezien ik er thuis gewerkt heb. Dat maakt de overgang van bij je ouders wonen naar hier al wat minder groot. Ik hoop volgende week ook volledig 'Aju pa en ma' te zeggen."

Nog meer starterswoningen
De vraag naar starterswoningen in de gemeente Bronckhorst is groot. Er zijn meer locaties zoals deze in Hummelo. In totaal worden er 61 starterswoningen gebouwd in onder andere Hengelo, Zelhem en Vorden. Ook zijn er gesprekken met jongeren in Hummelo en Toldijk.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...