gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Afscheid van Mañana Mañana met een lach en een traan

68386d72babf80c8d53fecd5fa962c9d.jpg

Met een lach en een traan is er afgelopen weekend door ruim 23.700 bezoekers bij Kasteel Oolde in Laren afscheid genomen van festival Mañana Mañana. De tiende en tevens laatste editie is volgens de organisatie goed verlopen, met als hoogtepunt een uitverkocht huis op de zaterdag.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Het zijn hartstikke mooie feestdagen geweest met een volle bak mensen”, schetst Chuck Sterk, van organisator De Feestfabriek. “Veel mooie mensen die goed aan het feesten zijn, dus we zijn heel blij.” Het festival is zonder incidenten verlopen, ook Lochem is zeer positief over het festival dat sinds 2022 binnen hun gemeentegrenzen werd gehouden. “We kijken er goed op terug, de manier van samenwerken was altijd heel goed en mooi”, zegt wethouder Goodin. “We zijn hartstikke trots dat dit mooie evenement in onze gemeente gehouden werd.”

Een week voor het festival kwam het nieuws naar buiten dat De Feestfabriek stopt met de organisatie van Mañana Mañana. Een groot gemis voor de gemeente Lochem, zo vindt wethouder Goodin: “Mocht iemand een festival willen, kom vooral naar Lochem. Hopelijk komt de organisatie gewoon weer met een nieuw plan en ik hoop dat ze dan ook gewoon weer bij ons aankloppen."

Nieuw festival?
Vele bezoekers hopen op een nieuw leven voor het geliefde festival. Of dat nieuwe leven er komt is volgens de organisatie nog even de vraag. “De plannen zijn er nóg niet, we gaan eerst even evalueren wat de tien jaar Mañana Mañana ons heeft geleerd”, schetst Sterk. “Nadat we alles hier hebben opgeruimd gaan we eerst een mooie editie van de Zwarte cross draaien. Daarna zullen we ons eerst maar eens gaan bezinnen wat we nu weer gaan bedenken.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

112AN Ongeval met Duitse ambulance.jpg

Botsende verkeersculturen: Nederlanders op Duitse snelwegen vaak betrokken bij zware ongevallen

Nederlanders zijn opvallend vaak betrokken bij zware ongevallen op Duitse snelwegen in de grensregio. Dat voedt een hardnekkig cliché, maar cijfers laten een ander beeld zien: niet nationaliteit, maar verschillen in verkeerssystemen lijken de belangrijkste oorzaak.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

Merendeel Achterhoekse gemeenten betaalt dwangsommen na te late besluiten

Gemeenten in de Achterhoek hebben in 2025 meerdere keren een dwangsom moeten betalen omdat ze te laat een besluit namen. Van alle gemeenten, hebben er zes samen ruim 17.000 euro uitgekeerd aan inwoners. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van de gemeente Oude IJsselstreek.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Rechter veegt bezwaren tegen asielopvanglocatie Bronckhorst van tafel

Een groep omwonenden van het gemeentehuis van Bronckhorst heeft bij de rechtbank in Arnhem bot gevangen in hun verzet tegen een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in Bronckhorst. De rechter oordeelt dat de gemeente de vergunning terecht heeft verleend.

Ibrahim El Kadiri (2).jpg

El Kadiri weken uitgeschakeld bij De Graafschap

Ibrahim El Kadiri, aanvaller en smaakmaker van De Graafschap, staat de komende weken aan de kant met een blessure. De 24-jarige buitenspeler liep de kwetsuur op tijdens de verloren wedstrijd tegen ADO Den Haag (1-2).

Puzzelen0.png

Eerste Montferlands legpuzzelkampioenschap in Didam voor Alpe d’HuZes

Didam wordt maandag 6 april omgetoverd tot het puzzelwalhalla van de Achterhoek. In de sporthal van DSV Relax vindt die Tweede Paasdag het eerste Open Legpuzzelkampioenschap van Montferland plaats. De opbrengst van het evenement gaat naar Alpe d’HuZes, dat geld inzamelt voor kankeronderzoek.

d46e8179cf7406bc64834f2237cc5feb.jpg

Doetinchem moet 282 asielzoekers opvangen en houdt vast aan koers

Gemeente Doetinchem moet volgens een voorlopige raming 282 asielzoekers opvangen. Dat blijkt uit een recente inschatting van het Rijk. Voorheen lag die capaciteitsraming op 307, waarvan 26 amv’ers. Het college heeft besloten daarbij de koers voor de komende jaren op zowel een tijdelijke opvanglocatie als een structurele woonoplossing te houden.