Ulft, Netherlands

Voorlopig geen windmolens in Bergherbos, petitie aangeboden aan Provincie

Foto: REGIO8
Komen er 54 windmolens in het Bergherbos? Niet als het aan gemeenteraadslid John Teunissen en 1.753 inwoners van Montferland ligt. Al deze mensen ondertekenden zijn petitie tegen de komst van de windmolens. Woensdagmiddag bood hij deze petitie aan bij de Gelderse Staten in het Provinciehuis.
Bart Sollman | 26 maart 2025 17:07 | Aangepast op 26 maart 2025 17:07
Teunissen schrok toen hij ontdekte dat het Bergherbos genoemd werd in een provinciaal onderzoek naar mogelijke locaties voor windmolens. "Dat kan toch niet kloppen? Dat moet een fout zijn", vertelt hij. "Maar toen ik me de afgelopen weken verdiepte in de stukken, werd het duidelijk dat het serieuzer was dan ik aanvankelijk dacht. Er zijn aanwijzingen dat de provincie het Bergherbos als optie ziet."

Het college van Montferland heeft daarom direct een zienswijze ingediend bij de provincie. Wethouder Ingrid Wolsing, zelf ook een van de 1.753 ondertekenaars, benadrukt dat het Bergherbos niet als zoekgebied mag worden aangemerkt. "Dat slaat nergens op. Dit moeten we absoluut niet willen."

Sommige Statenleden probeerden de zorgen van de gemeente Montferland weg te nemen. Stan Hellegers (D66), die in Beek onder de rook van het Bergherbos woont, begrijpt de onrust. "Het is een prachtig bos, ik wandel er regelmatig. Eerlijk gezegd denk ik ook niet dat het een geschikte plek is voor windmolens."

Tegelijkertijd plaatst hij een kanttekening: "Ik denk dat deze zorgen misschien wat voorbarig zijn. Zowel het gemeentelijk als provinciaal beleid staat windmolens hier op dit moment niet toe. Bovendien is er in de gemeente nog voldoende ruimte voor duurzame energie op andere locaties. Hopelijk stelt dat de inwoners gerust."

Toch kijkt Teunissen tevreden terug op de actie. "We hebben zeker een kleine overwinning behaald. De reacties waren duidelijk: dit plan moet niet serieus genomen worden. En wij zullen ervoor blijven zorgen dat het Bergherbos windmolenvrij blijft, zoals 1.753 inwoners van Montferland dat willen."

Meest gelezen

Wateroverlast en veel schade na zware storm in Winterswijk: 'Het was echt heftig'

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 3 jul 2025 01:08

Kindje ernstig gewond na val uit raam in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 3 jul 2025 10:20

Lees ook

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op De Treffers

De Graafschap heeft zaterdagmiddag in de eerste oefenwedstrijd van het seizoen een verdiende 1-3 ove...

Op eerste Mooiage Festival komen Duitse en Nederlandse cultuurverschillen aan het licht

Een kasteel, culinaire verwennerij, muziek en een internationale sfeer: het nieuwe festival Mooiage ...

NL-Alert afgegeven in Borculo: incident met gevaarlijke stof bij bedrijf

Bij een incident bij een bedrijf aan de Oude Needseweg is vrijdagavond een gevaarlijke stof vrijgeko...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met veel bewolking en op zondag neerslag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Weersextremen en water stoppen niet bij de grens, onze waarschuwingen wel

November 2024. De regen viel periodeslang aanhoudend neer. In het grensgebied tussen Duitsland en Ne...

Dokkum volgt Doetinchem op als gastheer van Koningsdag

Na een Koningsdag met een Achterhoeks stempel in het hartje van Doetinchem, zal de Koninklijke famil...