Ulft, Netherlands

De Graafschap verslaat FC Den Bosch

Foto: De Graafschap Media
De Graafschap heeft met minimale cijfers gewonnen van FC Den Bosch. Op De Vijverberg werden de Brabanders met 1-0 verslagen. Het was een broodnodige overwinning, want bij puntverlies hadden de Superboeren naar de onderkant van de middenmoot kunnen zakken.
Martijn Berkenfeldt | 8 februari 2025 09:30 | Aangepast op 8 februari 2025 09:30
Vanaf de aftrap werd er met veel lef gespeeld door de ploeg van Marinus Dijkhuizen. Er werd hoog druk gezet, waardoor het grootste gedeelte van de wedstrijd zich afspeelde op de helft van FC Den Bosch.

Aanvallen van De Graafschap werden met name ingeleid vanaf de flanken. Helaas ontbrak daarna vaak de nauwkeurigheid in de eindpass. Halverwege de eerste helft leek de 1-0 op het scorebord gezet te worden, toen Philip Brittijn vanaf de rechterzijde het strafschopgebied in kon gaan en af kon drukken. De Brabantse doelman Pepijn van de Merbel leek in eerste instantie gepasseerd, maar kon de bal in tweede instantie nog voor de doellijn redden.

In de tweede helft kropen de bezoekers iets meer uit hun schulp, met als gevaarlijkste moment een schot in het zijnet van Danzell Gravenberch. Verder was het De Graafschap dat het spel maakte, met dien verstande dat FC Den Bosch wel gevaarlijk was in de omschakeling.

Toch leverden het lef en de werklust van de Superboeren niet veel concrete uitgespeelde kansen op. Het enige doelpunt van de wedstrijd viel in de 70ste minuut uit een dood-spelsituatie. De verdedigers van FC Den Bosch verkeken zich op een hoekschop van de ingevallen Ibrahim El Kadiri, waarna aanvoerder Jeffry Fortes de bal in de touwen kon koppen: 1-0.

Drie minuten voor tijd had Tristan van Gilst de score nog kunnen verdubbelen, maar na het omspelen van de doelman tikte hij de bal tegen de buitenkant van de paal.

Ondanks de overwinning blijft De Graafschap nog op de zevende plaats staan. De ploeg neemt wel wat afstand van concurrent Roda JC, dat punten morste tegen Jong AZ.
De volgende wedstrijd is het uitduel tegen Vitesse, op zondag 16 februari.

Lees meer over:

De Graafschap|

Meest gelezen

Grote brand legt schuur in de as in Velswijk

Redactie REGIO8 | 11 dec 2025 15:09

Doetinchemse coffeeshop langer dicht na tweede explosie

Tim Rondeel | Hidde Vinkenvleugel | 15 dec 2025 18:28

Lees ook

De Graafschap verliest en loopt play-offticket mis

De Superboeren ontvingen Roda JC in een cruciaal duel in de strijd om de tweede plek – en het play-o...

Superboeren op jacht naar eerste periodetitel sinds 2021: Roda laatste horde

De Graafschap kan vrijdagavond voor het eerst sinds maart 2021 een prijs pakken. Bij winst op Roda J...

De Graafschap wint nipt op Sportcomplex Zoudenbalch

De Graafschap heeft maandagavond op een regenachtige sportpark Zoudenbalch met 2-3 gewonnen van Jong...

Teleurstelling en verwarring bij Superboeren na ME-ingreep in Arnhem: ‘Een collectieve straf’

Wat een memorabele voetbalavond in Arnhem had moeten worden, liep voor honderden supporters van De G...

Winst voor De Graafschap in ontsierde derby: supporters gewond terug naar Achterhoek

De Graafschap heeft donderdagavond met 1-2 gewonnen van Vitesse. Door een late treffer van aanvoerde...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...