“De beste remedie is volle bak gaan”, zo schetst trainer Marinus Dijkhuizen de manier om Jong PSV te bespelen. “Ze hebben maandag ook nog gespeeld (0-3 verlies tegen ADO Den Haag, TR) en de Youth League gehad, dus ik denk dat we gelijk vanaf het begin de toon moeten zetten. Ze hebben een goede ploeg en scoren veel met Robin van Duiven (8 goals) en Tai Abed (5 goals).”
Alleen ADO (33) en Cambuur (24) scoorden dit seizoen meer dan Jong PSV (23). Een taak dus om het verdedigend dicht te houden, iets dat nog niet lukt bij de Doetinchemmers. Zo werd er nog geen een keer de nul gehouden dit seizoen. Ook tegen TOP Oss was het de valkuil.
“Ik was met name tegen TOP Oss niet tevreden over het verdedigende gedeelte”, aldus de trainer. “Ook het aan- en terugsluiten van het team, het dekken bij voorzetten en de communicatie in de organisatie. Dat zijn elementen die we duidelijk besproken hebben en op getraind hebben deze week.”
Simons treft veel bekenden
Voor aanvaller Jevon Simons is het een bijzondere wedstrijd. De buitenspeler doorliep de jeugdopleiding van de Eindhovenaren en speelde 49 wedstrijden in het betaald voetbal voor Jong PSV. “Het is zeker mooi om weer tegen hen te spelen”, aldus de 20-jarige. “Ik heb nog met veel jongens op school gezeten en andere zag ik vaak op de club.”
Deze zomer kwam Simons over van het Belgische Zulte Waregem. Hij wist zich al snel in de basis te spelen, maar toch is hij nog niet tevreden. “Ik heb nog veel ups en downs”, geeft hij aan. “Ik moet een beetje consistent worden. En ik wil ook een goal maken. Ik heb natuurlijk al vier assists, maar als aanvaller moet je ook scoren.”
Trouwe supporters
Ondanks de slechte seizoenstart en de teleurstellende wedstrijd tegen TOP Oss zit ook vrijdagavond de Vijverberg weer goed gevuld. Niet voor het eerst dit seizoen, heersen er revanchegevoelens binnen de selectie.
“De dynamiek is altijd net even wat minder in zo’n week als je verloren hebt”, laat Dijkhuizen weten. “We mogen weer thuis gelukkig. We hebben wat goed te maken. We moeten vooral gelijk zelf de toon zetten waardoor onze supporters vanzelf meegaan, ook al gaan die altijd mee.”
Opstelling De Graafschap: Wieggers; Raterink, Besselink, Bultman, Symons; Gijselhart, Niemeijer, Meerstadt; Simons, Boersma, De Jong.