Ulft, Netherlands

Voor het eerst elektrische motoren in actie bij Jan van Beek rit Zelhem

Foto: REGIO8
Tijdens de 46e editie van de Jan van Beek rit in Zelhem was er zaterdag niet alleen het gebrul van motoren te horen. Aan de bekende Enduro-rit van de Zelhemse Auto en Motor Club (ZAMC) deden namelijk ook enkele elektrische motoren mee.
Viggo Zweverink | 27 oktober 2025 15:49 | Aangepast op 27 oktober 2025 15:49
“Iets nieuws dat we nu hebben, is dat er een paar elektrische motoren zijn gestart”, vertelt Gerhard Gerritsen, voorzitter van ZAMC. De elektrische motoren rijden tussen de benzinemotoren, allemaal in dezelfde klasse. “Dat kan tegenwoordig allemaal al”, aldus Gerritsen. Een enduro rit is een soort motorrit die zich richt op offroad rijden over verschillende terreinen zoals bossen, heuvels, modderige paden, en soms zelfs rivieren of rotsen.

Dat er van de 278 deelnemers een handvol op een elektrische motor meestreden is volgens Gerritsen een positieve ontwikkeling. “Dat is zeker de toekomst”, laat de voorzitter weten. Toch weet Gerritsen niet helemaal zeker of het volledig de motorsport ingaat, maar hij ziet het wel steeds meer. “Bij onze clubleden hebben we sowieso al wel een aantal elektrische motoren.”

‘Iets een voordeel’
De rijders op de elektrische tweewielers kunnen op sommige onderdelen zelfs sneller zijn. “Ze kunnen een voordeel hebben, omdat het koppel van een elektrische motor gewoon heel goed is”, legt Gerritsen uit. “Dus de trialbaan, wat niet echt hele hoge snelheden zijn maar wel behendigheid, dan heeft het met een elektromotor misschien wel iets een voordeel.”

Van belang voor toekomst
Ondanks dat Gerritsen net als menig motorsport liefhebber geniet van het geluid van de motoren, is hij van mening dat meegaan met de tijd van belang is voor de toekomst van de in Achterhoek zo geliefde sport. “Elektra is gewoon in opkomst”, zegt Gerritsen. “Wil je de motorsport overeind blijven houden, dan is het best een voordeel dat er ook elektromotoren bijzitten.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees meer over:

Motorcross|Zelhem|

Lees ook

Hengelose zijspancrosser Koen Hermans sleept wereldtitel binnen

De Hengelose zijspancrosser Koen Hermans is zondag in het Duitse Rüdersberg met zijn bakkenist Ben v...

Doetinchemse loopt marathon van Berlijn uit liefde voor zieke vader

De Doetinchemse Suzanne Jansen is in het buitengebied van Zelhem hard aan het trainen. Ze gaat namel...

‘Zelhem Op Hete Kolen’ droomt van weekendevenement na eerste editie

Zelhem stond dit weekend letterlijk en figuurlijk op hete kolen. Honderden bezoekers trokken naar he...

Geen gewonden bij aanrijding in buitengebied Zelhem

Bij een aanrijding tussen twee automobilisten is zaterdag niemand gewond geraakt. Beide voertuigen m...

Motorcrosser zwaargewond na valpartij op crossbaan in Hummelo

Op de motorcrossbaan in Hummelo is woensdagavond een motorrijder ernstig gewond geraakt. De man is m...

Jonge kinderen worden niet opnieuw gehoord in zedenzaak Zelhem

De kinderen die mogelijk seksueel misbruikt zijn in het zwembad in Zelhem hoeven niet opnieuw hun ve...