Ulft, Netherlands

Supporters De Graafschap klaar met onrust: 'We willen weer kunnen nøhlen over het voetbal'

Foto: REGIO8
Het is onrustig op bestuurlijk vlak bij De Graafschap. Voor Supportersvereniging Superboeren was de maat afgelopen week vol. Ze lieten met een statement van zich horen. Zij vinden dat de supporters zo langzaamaan de grote verliezer van de hele impasse dreigen te worden.
Nick Hermsen | Hidde Vinkenvleugel | 28 november 2024 14:05 | Aangepast op 28 november 2024 14:05
“Voor ons gaat het om de club en om het feit dat we weer moeten kunnen praten over voetbal, in plaats van wat er intern allemaal aan de hand is. Mensen moeten weer met plezier over voetbal praten”, zegt Jacqueline Gerritsen, voorzitter SV Superboeren. Zo waren er ernstige twijfels bij de, inmiddels afgeketste, komst van Art Langeler als nieuwe algemeen directeur. Ondanks dat de SV geen rol heeft in de aanstelling, vonden ze het toch van belang hun geluid te laten horen door middel van een statement.

“Er waren grote vraagtekens of dat de juiste persoon op de juiste plaats was, en of daarmee de impasse doorbroken kon worden”, Gerritsen. “Dan is het wel een beetje de gedachte, beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald. Toen vonden wij dat wij als twaalfde man wat van ons moesten laten horen.”

Strijd
De strijd in de top van de club duurt al lange tijd voort, volgens Gerritsen kiest de SV geen partij in deze machtsstrijd. “Wij kiezen geen kant, wij hebben wel als supporters met een afvaardiging gesproken met een afvaardiging van het bestuur en het rvc. Wij voelen ons wel degelijk gehoord, het gaat erom dat wij een geluid laten horen die breed onder de supporters leefde”, laat Gerritsen weten. “Dit is pas het begin van een nieuwe structuur, maar ze moeten wel weten dat wij meekijken. ”

Nieuwe structuur
In die nieuwe structuur moet er een nieuwe algemeen directeur komen. Wie dat wordt, -wordt mogelijk snel bekend. Voor de trouwe supportersschare van de Doetinchemmers is het te hopen dat het snel weer over het voetbal gaat op De Vijverberg. “Wij wachten nu gewoon rustig af, als supporter hoop ik dat het is opgelost en dat het rustig blijft, en dan weer kunnen nøhlen over het voetbal”, aldus de voorzitter.

Lees ook

Man op scootmobiel gewond na botsing met groep scholieren in Doetinchem

Bij een ongeval op de Gaanderenseweg in Doetinchem is woensdagmiddag een man op een scootmobiel in b...

Winterswijk trekt samen op voor amateurkunst: “Wat hier leeft, mag niet verloren gaan”

In de foyer van Boogie Woogie worden de handtekeningen gezet. Een leerling met een gitaar in een rug...

Waterschap koelt brug Hoog-Keppel, andere bruggen kunnen hitte aan

Het Waterschap Rijn en IJssel heeft woensdag de brug over de Oude IJssel bij Hoog-Keppel gekoeld met...

Motorrijder gewond na aanrijding met automobilist in Eibergen

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval in Eibergen. Hij knalde met zijn mo...

Bronckhorst kijkt naar komst mestvergister in Steenderen

De gemeente Bronckhorst kijkt of er een duurzaam werkgebied kan komen waar boeren en andere partijen...

Gemeente Berkelland pakt woningtekort aan met tuinen als bouwgrond

Starters en ouderen in de gemeente Berkelland hebben geluk. Zij kunnen binnenkort profiteren van nie...