Ulft, Netherlands

Koningsdag Doetinchem met optredens Normaal en Suzan en Freek

Foto: REGIO8
Het programma van Koningsdag in Doetinchem is woensdagmiddag in het Amphion Theater bekendgemaakt. Suzan en Freek en Normaal gaan tijdens Koningsdag optreden in de stad.
Redactie REGIO8 | 12 maart 2025 16:48 | Aangepast op 12 maart 2025 16:48
Tijdens de presentatie van het Koningsdag-programma heeft de gemeente Doetinchem bekendgemaakt dat Normaal de Koninklijke familie verwelkomt met één lied. Naast Normaal is er nog meer muzikaal talent te horen in de stad. Emma Luca, FRÉ en Marise den Bakker gaan een ode aan Doetinchem zingen, genaamd ‘hier ben ik thuis’. Op het einde van de route sluiten Suzan en Freek samen met het Gelders Orkest de dag af.

Stadsboerin Ellen Willems laat de Koninklijke familie kennismaken met vrouwelijke boeren uit de regio en gaat een koningsmaal maken voor de Koning. Ook het Achterhoekse schuttersleven speelt een grote rol op Koningsdag. Zo gaan vendeliers met een speciaal ontworpen vaandel vendelzwaaien. Tevens worden alle Achterhoekse schutterskoningen uitgenodigd. Ook wordt de stad versierd met ‘koningsvogels’.

In het Mark Tennantplein is kunst van kunstenares Louise te Poele uit Lievelde de Koninklijke familie te zien. Zij maakt kleurrijke visuele kunst in de vorm van stillevens. Naast kunst is ook sport een onderdeel van de dag. In ‘De Kleine Vijverberg’, een nagemaakt stadion op het Stadhuisplein, zal Achterhoek in Beweging en Sport-ID laten zien welke sporten er allemaal beoefend worden in de regio. Alle soorten sporters, van kleuters tot mensen met een beperking, krijgen een rol.

Andere dagen
In de binnenstad van Doetinchem zijn er in de dagen rondom Koningsdag meerdere podia te vinden. Zo staan er onder andere op het Joop Sarsplein, Simonsplein, Catharinaplein, de Korte Kapoeniestraat en de Grutstraat verschillende podia waar mensen kosteloos van muziek kunnen genieten.

Meest gelezen

Doetinchem steeds meer in de steigers voor Koningsdag

Hidde Vinkenvleugel | 22 apr 2025 16:16

Lees ook

Waarom Doetinchem werd uitgekozen als locatie voor Koningsdag 2025

In de eerste aflevering van Oranjekoorts gingen we op zoek naar een antwoord op de vraag waarom Koni...

Dit is er allemaal te doen rond Koningsdag in Doetinchem

Het centrum van Doetinchem maakt zich op voor het grootste evenement dat ooit in de stad is georgani...

Deze wegen zijn afgesloten in de week van Koningsdag in Doetinchem

Meerdere wegen in het centrum van Doetinchem worden in de week van Koningsdag stapsgewijs afgesloten...

LIVEBLOG | Doetinchem maakt zich klaar voor Koningsdag

Nog maar een paar dagen tot het Koninklijk bezoek in Doetinchem. Overal in de stad wordt hard gewerk...

Doetinchem steeds meer in de steigers voor Koningsdag

Wanneer je deze week in de buurt van de binnenstad van Doetinchem moet zijn, zal je vast even moeten...

ORANJEKOORTS | Een route langs talenten en vakmanschap #7

De Oranjekoorts stijgt in de Achterhoek! Ter voorbereiding op Koningsdag in Doetinchem komt REGIO8 m...