Ulft, Netherlands

Joey den Besten (30) overleden bij Finse motorrace

Motorcoureur Joey den Besten (30) uit Borculo is zondagmiddag om het leven gekomen bij een crash tijdens een race in het Finse Imatra. Dat heeft de politie uit de Finse stad bekend gemaakt in een officiële verklaring.
Redactie REGIO8 | 3 juli 2023 10:11 | Aangepast op 3 juli 2023 10:11
Den Besten deed zondag mee aan het International Road Racing Championship (IRRC) in het zuidoosten van Finland. De Borculoër verloor de controle over zijn motor. De coureur kwam op het stratencircuit hard ten val. In eerste instantie werd gedacht dat de verwondingen meevielen, maar later maakte de politie bekend dat Den Besten was overleden. De race werd afgelast. De Finse politie doet onderzoek naar het voorval.

Ook de race-organisatie en de Finse motorrijdersbond stellen een onderzoek in, zo laat Omroep Gelderland weten. De coureur was twee maanden geleden nog aanwezig op de 55e editie van de wegraces over de Varsselring in Hengelo. "Als streekgenoot liet hij prachtige resultaten zien op de Varsselring", aldus HAMOVE. "Zo liet hij de fans genieten van de races en mocht meerdere malen het podium beklimmen in Hengelo."

'Trieste gebeurtenis'
Bij motorsportteam Performance Racing Achterhoek uit Hengelo is met verslagenheid gereageerd op het overlijden van Den Besten. "Wij zijn als team diep geraakt door deze trieste gebeurtenis", reageert het team, waar Den Besten van 2014 tot 2018 deel van uitmaakte. "We zullen je nooit vergeten."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Motorsport|Borculo|

Lees ook

Borculo blijft na honderd jaar nog altijd in de ban van cycloon: 'Het leeft nog steeds'

Honderd jaar geleden werd Borculo getroffen door een verschrikkelijke natuurramp. Op 10 augustus 192...

N825 tussen Lochem en Borculo tot december afgesloten

De Nettelhorsterweg (N825) tussen Lochem en Borculo is vanaf maandag 18 augustus voor een groot gede...

NL-Alert afgegeven in Borculo: incident met gevaarlijke stof bij bedrijf

Bij een incident bij een bedrijf aan de Oude Needseweg is vrijdagavond een gevaarlijke stof vrijgeko...

Vier nepagenten aangehouden in Borculo dankzij oplettende melder

De politie heeft dinsdagavond vier mannen in Borculo aangehouden. De vier personen uit Utrecht, dede...

NK Doedelzak spelen in Borculo is schot in de roos: 'Kriebelt zeker om verder te gaan'

Voor de eerste keer werd zaterdag in Borculo het Nederlands Kampioenschap doedelzakspelen en Schots ...

Persoon gewond na overval in Borculo, daders op de vlucht

Bij een woningoverval in Borculo is woensdag een persoon gewond geraakt. De politie is een onderzoek...