Ulft, Netherlands

Duitsland trekt bij Montferland aan de bel over dichte Beekse grens

Foto: REGIO8
Dat de afsluiting van de gemeente Montferland van de grens in Beek gevolgen had voor Duitsland, was met Pinksteren al bekend. Wethouder Jeanette Derksen gaf na die proef al aan dat het in Elten inderdaad erg druk was. Nu er in verband met Sacramentstag een nieuwe afsluiting is, hebben de Duitsers contact opgenomen met Derksen.
Bart Sollman | 19 juni 2025 15:31 | Aangepast op 19 juni 2025 15:31
“Gisteravond belden ze me vanuit de gemeente Emmerik. Ze willen samen met ons gaan kijken wat er mogelijk is en ook in gesprek blijven”, zegt Derksen. Het is onvermijdelijk dat als je ergens een weg afsluit, het ergens anders drukker wordt. “Dat is nou eenmaal het waterbed principe. Als de mensen gewoon onze officiële omleidingen volgen beperken we de overlast. Maar ik kan nu eenmaal niet bij iedereen in de auto zitten om te zeggen dat ze de borden moeten volgen”, zei de wethouder hier eerder over.

De gemeente Montferland blijft zoeken naar een oplossing voor het vele sluipverkeer dat vanwege de Duitse grenscontroles op de snelweg in de kern van Beek belandt. Met Pinksteren, tijdens de eerste afsluiting, was de grens het hele weekend dicht. Nu sluit de gemeente de wegen alleen op de drukke momenten als de Duitsers ons land in-, en uitkomen. Er wordt nog gezocht naar een structurele oplossing. Daarover gaat Montferland met ondernemers, inwoners en andere overheden in gesprek.

Via Berlijn?
De maatregelen die de gemeente Montferland heeft genomen zijn een direct gevolg van de beslissing vanuit Berlijn om Duitse grenscontroles in te stellen. Emmerik heeft daarom bij Montferland aangegeven om de eigen lijntjes aan te boren. “Vanuit Emmerik willen ze met Berlijn in gesprek. Het is voor de dorpen aan de grens gewoon een lastige situatie zo. Niemand wil sluipverkeer door de kernen, of het nu Nederlandse of Duitse kernen zijn”, besluit Derksen.

Gisteren was er voor de grensafsluiting vooral begrip:

Lees ook

Brand in afzuiginstallatie van woning in Varsseveld

Bij een woning aan de Doetinchemseweg in Varsseveld is zaterdagmiddag een brand ontstaan in de afzui...

Fietsster gewond na aanrijding op rotonde in Gendringen

Bij een aanrijding op de Staringstraat in Gendringen is zaterdagavond een fietsster gewond geraakt. ...

Bij huiskamerfestival Gendringen wandel je van Ierse folk naar emotechno

Wat begon als singersongwriters in Gendringse woonkamers is inmiddels uitgegroeid tot een evenement ...

Met Oktoberfest in paardenbak Radstake komt langgekoesterde wens uit

De Achterhoekse Oktoberfesten bij de Radstake zijn in de jaren een waar begrip geworden. Tijdens de ...

Twee mannen veroordeeld voor overval op pizzeria in Doetinchem

Een 20-jarige man uit Arnhem en een 19-jarige man uit Nijmegen zijn veroordeeld voor hun betrokkenhe...

Verkeerslichten N18 bij de Radstake maken plaats voor viaduct

De verkeerssituatie in en rondom Varsseveld gaat flink op de schop. Eén van de belangrijkste doelen ...