Ulft, Netherlands

Doetinchem onderzoekt glazen plaat kazemat

Doetinchem onderzoekt of de kazemat middels een ondergrondse bak met glazen plaat in de toekomst te zien zal zijn voor publiek. Dat heeft het college dinsdag besloten.
Regio8 | 19 maart 2019 20:58 | Aangepast op 19 maart 2019 20:58
De afgelopen tijd zijn elf verschillende scenario’s voor het behoud van de kazemat onderzocht en in kaart gebracht. Volgens het college van Doetinchem past de variant van een ondergrondse bak en een glazen plaat om de kazemat zichtbaar te houden bij het ambitieniveau van de stad. In een vervolgonderzoek wordt de haalbaarheid van dit scenario onderzocht. Zo wordt er volgens de gemeente gekeken naar de verkeersdoorstroming, de bereikbaarheid, effecten op de stad, draagvlak in de samenleving en de financiële consequenties. Het vervolgonderzoek wordt in de komende maanden uitgevoerd. Op basis van die resultaten gaat het college opnieuw een besluit nemen en wordt een advies aan de gemeenteraad voorgelegd.

Een aantal scenario’s om de kazemat fysiek en virtueel zichtbaar te maken worden op korte termijn al gerealiseerd. Het markeren van de locatie van de kazemat wordt meegenomen in de werkzaamheden die momenteel plaatsvinden op de Terborgseweg. Ook wordt er binnen afzienbare tijd een informatiepaneel geplaatst op het plein bij het gemeentehuis. Hierop is te zien wat er zich onder de weg bevindt en ook is er achtergrondinformatie over de kazemat op te lezen. Daarnaast wordt er ook een online 3D-model van de kazemat ontwikkeld, zodat volgens de gemeente de jongere generatie wordt aangesproken en de kazemat bij een breder publiek onder de aandacht wordt gebracht.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Dader 'laffe streek' Eibergen heeft zich gemeld

Caitlin Sturris | 30 jul 2025 13:12

Lees ook

Jong en gretig De Graafschap sluit voorbereiding af met een gelijkspel en nagenoeg lege portemonnee

De Graafschap heeft vanmiddag de voorbereiding op het nieuwe seizoen afgesloten. Een gelijkopgaande ...

ZWARTE CROSS 2025 | Dit waren dé hoogtepunten

De Zwarte Cross 2025 zit er alweer even op. Kun jij je nog herinneren wat je allemaal hebt gedaan en...

De Boetners eert De Graafschap met nieuw nummer 'Goa Stoan'

De mannen van de Boetners hebben vrijdag hun clublied ter ere van De Graafschap uitgebracht. Met het...

Wisselvallig weekend op komst volgens Weerboer Gerrit: ‘Maar daarna komt de zomer’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Vrouw met twee kinderen raakt gewond na woordenwisseling in Doetinchem

Een vrouw met twee kinderen is dinsdagmiddag gewond geraakt nadat ze geduwd werd na een woordenwisse...

N825 tussen Lochem en Borculo tot december afgesloten

De Nettelhorsterweg (N825) tussen Lochem en Borculo is vanaf maandag 18 augustus voor een groot gede...