Ulft, Netherlands

Dijkhuizen kijkt uit naar vuurdoop op de Vijverberg tegen ADO

Foto: REGIO8
De Graafschap speelt vrijdagavond de eerste competitiewedstrijd van 2025. Op de eigen Vijverberg is ADO Den Haag de tegenstander. Het is voor kersverse hoofdtrainer Marinus Dijkhuizen zijn eerste wedstrijd in dienst van de Doetinchemmers. De 53-jarige trainer kijkt uit naar een bijna volle Vijverberg.
Tim Rondeel | Nick Hermsen | 9 januari 2025 15:47 | Aangepast op 9 januari 2025 15:47
“Het is sowieso een mooi affiche en ik geloof dat we minimaal tienduizend man op de tribunes hebben, als ik het goed heb begrepen,” aldus de nieuwe trainer van de Superboeren. “Dat is wel een feest en mijn familie komt ook kijken, dus ik kijk er zeker naar uit.”

Dijkhuizen moest donderdag een andere invulling geven aan de afsluitende training van de Superboeren door de sneeuwval. “Aan de ene kant wel jammer, want je hebt maar twee trainingen om tactisch gezien iets te doen. Maar het heeft ook wel wat, sneeuw, en daar moet je je op aanpassen. Dus een beetje plezier maken en we hebben bewogen, het is wat het is.”

Gat naar ADO slechts één punt
Met ADO treffen de Doetinchemmers de nummer acht van de competitie. Het verschil met nummer vijf, De Graafschap, is slechts één punt. Dijkhuizen vindt het lastig in te schatten wat hij van de wedstrijd moet verwachten: “Het is lastig in te schatten, ook wat de weersomstandigheden morgen zijn en hoe het veld erbij ligt. Als dat matig is, moet je misschien je spel iets aanpassen en wordt het wat opportunistischer.”

Dezelfde elf als tegen HHC
De trainer heeft in zijn eerste week niet gelijk alles volledig omgegooid, zo ook niet zijn eerste basisopstelling. “Ik laat het staan zoals we tegen HHC zijn begonnen (5-3 winst, TR), dat vond ik het meest logische.” Hij kan de aankomende weken geen beroep doen op aanvallers Wanya Marçal en Jesse van de Haar vanwege blessureleed.

Ook werd donderdag officieel bekend dat Yannick Eduardo de Doetinchemmers heeft verlaten. “Het is voorin wel erg dun en de mogelijkheden zijn niet zo groot, dus dat biedt wel enige zorgen”, geeft Dijkhuizen aan.

Thomas Duivenvoorden
Mogelijk is de hoofdtrainer binnenkort niet het enige nieuwe gezicht dat op de bank bij de Doetinchemmers komt te zitten. De club is in gesprek met Quick Boys-trainer Thomas Duivenvoorden over een rol in de technische staf. “De club wil hem graag binnenhalen en dat snap ik,” geeft Dijkhuizen aan. “Ik heb ook met hem gesproken, het is een interessante trainer met een interessante visie die ook past bij De Graafschap.”

Vermoedelijke opstelling De Graafschap: Smits; Saarinen, Besselink, Hillen, Schoppema; Warmerdam, Najah, El Jebli; Van der Heide, Seuntjens, El Kadiri.

Lees ook

De Graafschap trapt seizoen af in Zelhem, zoektocht naar ervaring loopt

De Graafschap is maandagavond in Zelhem begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen in de ee...

Jeugdinternational van Kosovo tekent eerste contract bij De Graafschap

Nart Ahmeti heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 19-jarige middenvelder ligt de...

De Graafschap versterkt middenveld met 20-jarige Belg Milan Smits

De Graafschap heeft opnieuw een middenvelder weten toe te voegen aan de selectie. De 20-jarige Milan...

De Graafschap strikt transfervrije middenvelder Gijselhart van PEC Zwolle

De Graafschap heeft zich versterkt met Teun Gijselhart. Hij komt over van PEC Zwolle. De 20-jarige m...

22-jarige doelman Ties Wieggers tot zomer 2027 bij De Graafschap

Doelman Ties Wieggers verlengt zijn contract bij De Graafschap tot zomer 2027 met optie voor nog een...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...