gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse zeemonsters in Burgers’ Zoo

301c6aea93e338d7860035d7d1728dbb.jpg
Redactie REGIO8 |

‘’Het was gelijk een uitdaging. Je hebt altijd zoiets van ik wil wel een dit en dat maken maar daar heb ik nooit de tijd voor. Als er dan toch zo’n opdracht komt, kun je je hele ziel er in leggen’’, vertelt een trotse Beverloo over zijn monsterlijke werken. ‘’Dus ik was er heel blij mee.’’

‘’Wij kennen Patrick Beverloo sinds 2013, toen bestonden we 100 jaar. We zijn in ’s-Heerenberg ooit begonnen als Burgers’ Zoo en we hebben Patrick toen gevraagd of hij voor de stad een monument zou kunnen ontwerpen’’, vertelt Bas Lukkenaar van het Arnhemse dierenpark. ‘’Hij heeft toen een prachtige leeuwin gemaakt. Wij waren dermate onder de indruk van zijn kwaliteiten dat we hem nu weer hebben gevraagd.’’

De negen monsters, die op echte diepzeedieren als grote inktvissen en krabben zijn gebaseerd, moeten bezoekers de komende zomermaanden leiden naar een musical over diepzeemonsters in het auditorium van de Ocean.

Lees ook

Stadhuis doetinchem.jpg

Doetinchem krijgt prominente rol bij NOS tijdens gemeenteraadsverkiezingen

Op 18 maart trekken inwoners van alle Nederlandse gemeenten naar de stembus voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. De NOS volgt de ontwikkelingen onder meer live vanuit het stadhuis in Doetinchem, waar een exitpoll wordt bijgehouden. In aanloop naar de verkiezingen zijn verschillende Doetinchemse lijsttrekkers te horen en te zien in debatten van de NOS.

112wehl.jpg

Auto botst tegen boom in Wehl: geen gewonden

Een auto botste maandagmiddag hard tegen een boom op de Keppelseweg bij Wehl. De bestuurder hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

STILL DTC0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Doetinchem gemeenteraadsverkiezing 2026

De elf lijsttrekkers van de gemeente Doetinchem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het Stadhuis. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over het groeien naar 70.000 inwoners en de sociale veiligheid. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Doetinchem terug.

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstOostrom.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Boris en Femke van Oosterom in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Boris en Femke van Oosterom, samen op de kieslijst van Lijst Groot Montferland.