Ulft, Netherlands

Achterhoekse kreten 'D'ran' en 'Weerkommen' in de race voor eigen trein

Foto: REGIO8 (archief)
Reizigers en bewoners in de Achterhoek mogen meebeslissen over acht nieuwe treinnamen. Vanaf december worden negen nieuwe treinen toegevoegd aan de bestaande Arriva-vloot in de Achterhoek. Deze treinen hebben nog geen naam, en dat is wel traditie bij de vervoerder.
Caitlin Sturris | 24 november 2025 16:18 | Aangepast op 24 november 2025 16:18
‘De negen nog naamloze treinen van Arriva krijgen een naam uit de omgeving die de regio verbindt en die voelt als ‘thuis’ in Gelderland’, laat Arriva weten. Verschillende organisaties hebben namen aangedragen die écht iets betekenen in de regio. Onder de kanshebbers vallen ook de oer Achterhoekse termen ‘D’ran’, bekend van De Graafschap, en ‘Weerkommen’, wat volgens Arriva een warme, Achterhoekse uitnodiging is om terug te komen.
Ook ‘De IJzergieter’ is een kanshebber. Deze naam is een knipoog naar het industriële verleden van de DRU, dat ooit symbool stond voor de ijzerindustrie.

De negende treinnaam wordt gekozen door medewerkers van de vervoerder. Tot 8 december kunnen mensen stemmen op de wedstrijdpagina van Arriva. De acht nieuwe namen worden op 14 december bekend gemaakt.

Lees meer over:

Achterhoek|Arriva|Trein|

Lees ook

Mogelijke verlaging Duitse 'vliegtax' kan Nederlanders lokken

Voor Nederlanders kan het aantrekkelijker worden om vanaf Duitse luchthavens te vliegen, nu de Duits...

Leerlingbouwplaats is na vijftien jaar terug van weggeweest in de Achterhoek

Voor het eerst in vijftien jaar kunnen leerlingen van het Graafschap College weer meedraaien op een ...

ANALYSE | Veiligheid voor vrouwen in de Achterhoek: erkenning, maar weinig resultaat

ANALYSE | Geen acute problemen, maar de veiligheid van vrouwen verdient meer aandacht. Zo staan de m...

Achterhoek bouwt aan zorgzame regio: vijfduizend extra woningen nodig

Tot 2031 zijn er in de Achterhoek zo’n vijfduizend extra woningen nodig voor ouderen en kwetsbare gr...

Na 32 jaar stopt Didammer Kok als wethouder in de Achterhoek: 'Het is mooi geweest'

Na 32 jaar als wethouder in Didam, Montferland en de afgelopen zestien jaar in Aalten, neemt Ted Kok...

Kapot spoor in Emmerich zorgt nog steeds voor problemen bij reizigers

Reizigers die vanuit Zevenaar met de trein naar Duitsland willen reizen, hebben een groot probleem. ...