Ulft, Netherlands

Achterhoeker gaat ruim vier procent meer betalen aan waterschap

De waterschapsbelasting stijgt voor inwoners van de Achterhoek volgend jaar met 4,2%. Het Waterschap Rijn en IJssel geeft aan dat onder meer de toegenomen prijs voor materialen, energie en kosten zorgt voor de verhoging.
Jasper Hazelaar | 13 november 2023 10:03 | Aangepast op 13 november 2023 10:03
“Deze verhoging is nodig”, meldt het Waterschap Rijn en IJssel, dat steeds grotere uitdagingen ziet. “We moeten meer investeren om het gebied leefbaarder te houden voor toekomstige generaties.” Naast de inflatie, geeft de organisatie aan meer geld kwijt te zijn door het voorbereiden op klimaatextremen. Zo zijn zomers vaker erg droog, terwijl het werkgebied tegelijkertijd voorbereid moet zijn op heel natte periodes.

Het waterschap heeft de prijsstijging doorberekend voor verschillende voorbeeldsituaties. Zo betaalt een gezin in een huurhuis door de stijging van 4,2% iets meer dan elf euro per jaar meer. Een alleenstaande in een huurhuis betaalt komend jaar rond de 149 euro, ongeveer zes euro meer dan in 2023. Een gezin met een koophuis dat drie ton waard is, betaalt bijna zestien euro per jaar meer.

Greep uit reserve
Volgens het waterschap worden niet alle kosten doorgerekend in de tarieven die de 650.000 inwoners in het werkgebied betalen. De organisatie geeft aan in ‘onzekere en dure tijden’ een deel van de kosten uit de eigen reserves te halen. “Ook kijken we kritisch naar ons werk om dingen op een zo kostenefficiënte manier te doen”, aldus het waterschap.

Foto: REGIO8

Lees ook

Rioolwaterzuivering Etten in de knel, waterschap waarschuwt

De rioolwaterzuivering in Etten staat op springen. Door de bouw van honderden nieuwe woningen én de ...

Vernieuwde techniek voor Achterhoekse bruggen en sluizen: Hoog-Keppel bijt spits af

De brug bij Hoog-Keppel is toe aan een grote opknapbeurt. Onder meer het Waterschap Rijn en IJssel s...

Waterkwaliteit in Berkel ‘voldoende’ na explosie bij FrieslandCampina

Volgens het Waterschap Rijn en IJssel is de waterkwaliteit in de rivier de Berkel ‘voldoende’. Bij d...

Neerslagtekort stijgt, grondwater daalt: droogte houdt aan in de Achterhoek

Het Waterschap Rijn en IJssel verwacht dat vanaf woensdag het neerslagtekort gaat oplopen en dat de ...

Weersextremen en water stoppen niet bij de grens, onze waarschuwingen wel

November 2024. De regen viel periodeslang aanhoudend neer. In het grensgebied tussen Duitsland en Ne...

Waterschap koelt brug Hoog-Keppel, andere bruggen kunnen hitte aan

Het Waterschap Rijn en IJssel heeft woensdag de brug over de Oude IJssel bij Hoog-Keppel gekoeld met...