gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek zoekt erkenning van Den Haag

0fdf2ca037aa580e3c1925864732b3fd.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het speerpunt is dat Nederland te klein is om Nederland te verdelen in een groei- en een krimpgebied", aldus burgemeester Marianne Besselink van Bronckhorst namens Regio Achterhoek. "En dat we beide heel hard nodig hebben om voor het totaal van BV Nederland een geweldig land te maken." De Achterhoek wordt in deze kwestie gesteund door de provincie om de urgentie beter aan te duiden. Tot nu toe is de Tweede Kamer daar nog niet van onder de indruk, maar volgens de provincie begint het besef langzaamaan door te dringen. "Met elkaar in de krimpgebieden heb je elf procent van het Nationaal Product. Als dat niet goed gaat verlies je heel veel. Ik denk dat dat inmiddels een beetje beter landt", aldus gedeputeerde Bea Schouten.

Besselink beaamt dat en ziet de toekomst somber in als de Tweede Kamer de focus van de krimpgebieden afhoudt. Besselink: "Als je nu niet gaat investeren en zorgen dat je bijvoorbeeld goede woningbouw houdt en je laat de boel verpauperen, dan heb je een heel naar aanblik. Dat wil ik voorkomen." Wat er concreet gevraagd wordt van het nieuwe Kabinet is een bijdrage van minimaal 350 miljoen euro in plaats van de huidige elf miljoen euro. Volgens Tweede Kamerlid Hayke Veldman van de VVD is een rapport inleveren echter niet genoeg. "Het gaat om zichtbaarheid, op het netvlies krijgen. Dat is een continu proces. Iedere keer opnieuw laten zien aan de rest van Nederland en politiek Den Haag wat voor moois we in de Achterhoek hebben."

Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.

Nieuwbouw-bovenaanzicht.png

Nog 2 miljoen nodig voor nieuwbouw hospice Sravana in Doetinchem: ‘Dit hospice is zo waardevol’

Hospice Sravana in Doetinchem staat al geruime tijd voor een grote uitdaging. Hoewel de stichting de grond voor een nieuw onderkomen al heeft aangekocht en de plannen klaarliggen, blijft een aanzienlijk financieringstekort van ongeveer twee miljoen euro staan. Toch houdt de organisatie vast aan vertrouwen en hoop. “Zonder Sravana is de Achterhoek geen Achterhoek meer.”

Straaljagers.jpg

Duitse luchtmacht oefent laag boven grensregio: straaljagers hoorbaar in omgeving Kleve

In de Duitse grensregio bij Kleve vinden deze week opvallende militaire vliegbewegingen plaats. De Duitse luchtmacht houdt van 13 tot en met 17 april de oefening ‘Angry Eagle’, waarbij straaljagers op zeer lage hoogte vliegen.

OpeningBrugLochem0.png

Opening Nettelhorsterbrug: Schakel Achterhoek-A1 na jaren voltooid, maar met blijvende schaduw

Zo’n duizend geïnteresseerden reisden afgelopen zaterdag af naar Lochem om bij de opening van de Nettelhorsterbrug te zijn én om eenmalig over de brug te kunnen lopen. Gedeputeerde Klaas Ruitenberg opende de brug, en daarmee is het overkoepelende project Schakel Achterhoek-A1 na jaren afgerond.