Ulft, Netherlands

Achterhoek wil Oude IJssel beter benutten

De Oude IJssel moet beter worden benut door de Achterhoek, waarbij de aanleg van een bever- en mangrovebos, meerdere jacht- of passantenhavens en strandjes opties zijn. Met een inspiratiedocument in de hand gaan zes gemeenten samen met het Waterschap Rijn en IJssel en andere partijen aan de slag.
Jasper Hazelaar | 26 april 2021 08:30 | Aangepast op 26 april 2021 08:30

“Het kan allemaal nog wel een tandje beter”, zegt wethouder Ben Hiddinga van Oude IJsselstreek. “Zodat we nog meer de potentie van het water kunnen gebruiken.” Naast Oude IJsselstreek zijn Doetinchem, Bronckhorst, Aalten, Montferland en Doesburg betrokken bij de inspiratiekaart, die door twee ontwerpbureaus is opgesteld. “De kaart moet een routekaart worden voor de ontwikkelingen binnen het gebied van de Oude IJssel”, aldus heemraad Berend Jan Bussink namens het waterschap, die hoopt dat onder meer ondernemers enthousiast raken. “Maar het is ook voor de afstemming tussen diverse overheden.”

In elke betrokken gemeente zijn 'kansen' ingetekend. Van de aanleg van een rondweg bij Hummelo, tot het omvormen van de leegstaande waterzuivering in Doetinchem tot recreatiehotspot. “De plannen zijn nog niet zo heel erg concreet, maar dat verschilt wel per gemeente”, schetst wethouder Hiddinga, die in Oude IJsselstreek onder meer kansen ziet voor de aanleg van een jachthaven bij het DRU-terrein in Ulft. “We hebben afgesproken dat het een inspiratiebron is van waaruit we verder kunnen doorwerken. Elke gemeente kan het in haar eigen tempo oppakken.”

Varen van Doesburg tot Bocholt
Een van de vier thema's waar partijen mee aan de slag gaan is vaarwegbeheer. Zo zou de Oude IJssel van het Duitse Bocholt tot de IJssel bij Doesburg bevaarbaar moeten worden, onder meer voor recreatie. Of er daadwerkelijk een bever en mangrovebos komt tussen Terborg en Doetinchem weet ook heemraad Bussink niet: “Maar als je weet dat je met elkaar een product hebt te bieden aan de bezoeker, de bewoner of de mensen die hier vertoeven. Dan denk ik dat we daar een goede slag in kunnen maken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...