Ulft, Netherlands

Achterhoek wil Oude IJssel beter benutten

De Oude IJssel moet beter worden benut door de Achterhoek, waarbij de aanleg van een bever- en mangrovebos, meerdere jacht- of passantenhavens en strandjes opties zijn. Met een inspiratiedocument in de hand gaan zes gemeenten samen met het Waterschap Rijn en IJssel en andere partijen aan de slag.
Jasper Hazelaar | 26 april 2021 08:30 | Aangepast op 26 april 2021 08:30

“Het kan allemaal nog wel een tandje beter”, zegt wethouder Ben Hiddinga van Oude IJsselstreek. “Zodat we nog meer de potentie van het water kunnen gebruiken.” Naast Oude IJsselstreek zijn Doetinchem, Bronckhorst, Aalten, Montferland en Doesburg betrokken bij de inspiratiekaart, die door twee ontwerpbureaus is opgesteld. “De kaart moet een routekaart worden voor de ontwikkelingen binnen het gebied van de Oude IJssel”, aldus heemraad Berend Jan Bussink namens het waterschap, die hoopt dat onder meer ondernemers enthousiast raken. “Maar het is ook voor de afstemming tussen diverse overheden.”

In elke betrokken gemeente zijn 'kansen' ingetekend. Van de aanleg van een rondweg bij Hummelo, tot het omvormen van de leegstaande waterzuivering in Doetinchem tot recreatiehotspot. “De plannen zijn nog niet zo heel erg concreet, maar dat verschilt wel per gemeente”, schetst wethouder Hiddinga, die in Oude IJsselstreek onder meer kansen ziet voor de aanleg van een jachthaven bij het DRU-terrein in Ulft. “We hebben afgesproken dat het een inspiratiebron is van waaruit we verder kunnen doorwerken. Elke gemeente kan het in haar eigen tempo oppakken.”

Varen van Doesburg tot Bocholt
Een van de vier thema's waar partijen mee aan de slag gaan is vaarwegbeheer. Zo zou de Oude IJssel van het Duitse Bocholt tot de IJssel bij Doesburg bevaarbaar moeten worden, onder meer voor recreatie. Of er daadwerkelijk een bever en mangrovebos komt tussen Terborg en Doetinchem weet ook heemraad Bussink niet: “Maar als je weet dat je met elkaar een product hebt te bieden aan de bezoeker, de bewoner of de mensen die hier vertoeven. Dan denk ik dat we daar een goede slag in kunnen maken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....