Ulft, Netherlands

Achterhoek verwelkomt nieuwe TOP bij Villa Ruimzicht in Doetinchem

Foto: REGIO8
Villa Ruimzicht in Doetinchem is officieel benoemd tot Toeristisch Overstap Punt (TOP). Daarmee krijgt de Achterhoek er een belangrijke locatie bij van waaruit bezoekers de regio kunnen verkennen, te voet of op de fiets.
Hidde Vinkenvleugel | 22 juni 2025 13:43 | Aangepast op 22 juni 2025 13:43
“We zijn ontzettend trots dat wij nu een TOP-punt zijn geworden”, vertelt Mascha Smit, mede-eigenaar van Villa Ruimzicht. “Het leuke is dat mensen even bij ons op het terras komen en vanaf hier een wandel- of fietstocht kunnen starten. Het is echt geweldig om mensen dit extra stukje service te kunnen bieden.”

In de Achterhoek zijn inmiddels zo’n veertig TOP-punten te vinden, zoals bij het DRU Industriepark in Ulft en bij ’t Onland in Doetinchem. Ze zijn herkenbaar aan een circa vier meter hoge kegel met keien erin. Volgens Herlinda ter Maat van Achterhoek Toerisme is een TOP-locatie veel meer dan alleen een routeknooppunt. “Een TOP is ook een informatiepunt waar je ziet wat er in de omgeving te doen is. Het maakt het starten van een tocht heel toegankelijk, ook voor wie de regio niet goed kent.”

Bij TOP-locatie Villa Ruimzicht kunnen wandelaars onder meer direct aanhaken op het Graafschapspad, een ruim 120 kilometer lange wandelroute die door het afwisselende landschap van de Achterhoek slingert. “De route is recent nog aangepast door Wandelnet, waardoor het nog aantrekkelijker én veiliger is geworden”, aldus Ter Maat.

Waardevolle toevoeging
Volgens Smit betekent de status van TOP-locatie geen extra belasting, maar juist een waardevolle toevoeging: “We kunnen bezoekers en hotelgasten nu nog beter informeren. Denk aan tips voor leuke uitjes, mooie wandelingen of bijzondere winkels in onze eigen stad. Het is fijn dat we op deze manier nog meer kunnen bijdragen aan een geslaagd verblijf in de Achterhoek.”

Lees meer over:

Villa Ruimzicht|Doetinchem|

Meest gelezen

Trekkertrek keert na jaren terug in Heelweg: 'Dit is het allermooiste wat er is'

Nick Hermsen | Remco Geurts | Chayenne Oldenkotte | 18 sep 2025 16:24

Lees ook

Doetinchemse loopt marathon van Berlijn uit liefde voor zieke vader

De Doetinchemse Suzanne Jansen is in het buitengebied van Zelhem hard aan het trainen. Ze gaat namel...

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

De Zwarte Cross herbeleven? Dat kan, want het Achterhoekse festival neemt een verrassende wending en...

Laborijn start nieuwbouw in Doetinchem: 'Kerstborrel volgend jaar in nieuw pand'

Een nieuw hoofdstuk breekt aan voor het Doetinchemse werk- en ontwikkelbedrijf Laborijn. Het oude pa...

Minderjarig meisje gewond na straatroof tijdens kermis in Doetinchem

Een minderjarig meisje is zaterdagavond bij het gemeentehuis gewond geraakt bij een straatroof op de...

Man onder invloed van ‘Monkey Dust’ veroorzaakt ongeval in Doetinchem

Een fietser is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt toen hij met zijn fiets ten val kw...

Fietsster gewond na aanrijding in Doetinchem

Een vrouw is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding tussen twee fietsers in Doetinchem. De...