Ulft, Netherlands

Achterhoek bruist door vernieuwde N18

Regio8 | 2 mei 2018 15:46 | Aangepast op 2 mei 2018 15:46

“Dit is echt een feestelijk moment voor de Achterhoek en Twente”, vindt wethouder Henk Hengeveld van Oude IJsselstreek. “De verbinding is geoptimaliseerd. Het is nog niet helemaal optimaal, maar we zijn een heel stuk in de goede richting.” In totaal is 27 kilometer nieuwe weg aangelegd van Groenlo naar Enschede. “Dat is echt heel veel”, aldus Thijs Scheres van Rijkswaterstaat, die het schetst als een uniek project in Nederland. “Ik vraag me af of dat ooit nog een keer gaat gebeuren, dus wat dat betreft is het bijzonder.” Daarnaast zijn kruisingen en wegdelen bij Varsseveld en Lichtenvoorde aangepast met het oog op de verkeersveiligheid.

Nadat voetgangers, fietsers en andere niet-gemotoriseerde weggebruikers dinsdag het nieuwe wegdek al konden testen, ging de vernieuwde N18 rond het middaguur open voor al het verkeer. “Ze zijn allemaal blij dat ze hier nu gebruik van kunnen maken”, aldus Hengeveld, die veel toeterende automobilisten voorbij zag rijden. Volgens gedeputeerde Conny Bieze is de verbeterde weg van groot belang voor de Achterhoek. “Het is een slimme en innovatieve regio en die hebben veel belang bij een goede bereikbaarheid.”

Impuls voor de economie
De bedrijventerreinen merken volgens Hengeveld al effect van de vernieuwde N18. “De smart industry rondom Varsseveld trekt echt aan”, aldus de wethouder. “We willen dan ook zeer zeker groeien wat bedrijventerreinen betreft.” Een nieuwe weg is volgens Gelderland echter niet direct reden om meer bedrijventerreinen toe te staan. “Feit is wel dat als er meer hectares verkocht worden van de bestaande terreinen, er kansen komen voor extra bedrijventerreinen”, aldus Bieze. “Maar de voorraad moet dan wel echt gaan slinken.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Heel Montferland wordt zoekgebied azc, geen locatie in Didam gevonden

De gemeente Montferland is er niet in geslaagd een geschikte locatie binnen de grenzen van Didam voo...

Twee geboren Achterhoekers gaan voor voorzitterschap Tweede Kamer

De in Silvolde geboren Tom van der Lee en de in Doetinchem opgegroeide Thom van Campen willen allebe...

Vernieuwde techniek voor Achterhoekse bruggen en sluizen: Hoog-Keppel bijt spits af

De brug bij Hoog-Keppel is toe aan een grote opknapbeurt. Onder meer het Waterschap Rijn en IJssel s...

Kasteelstad Verlicht krijgt geen extra subsidie van Montferland

Het jaarlijkse gratis lichtspektakel Kasteelstad Verlicht in ’s-Heerenberg krijgt geen extra subsidi...

Dak- en thuislozen moeten kraakpand bij station Doetinchem verlaten, sloop start dinsdag

De dak- en thuislozen mensen die een aantal weken in het kraakpand nabij station Doetinchem woonden,...

Duizenden lampjes en enthousiaste bezoekers ontvangen Sinterklaas in Borculo

Sinterklaas is weer in het land. De Goedheiligman bracht dit weekend verschillende bezoekjes aan de ...