gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Aanleg van nieuwe N18 is officieel van start

2ebdad566e02447804e5877ebd927771
Redactie REGIO8 |

"Ik ben heel blij dat we nu eindelijk gestart zijn", aldus directeur-generaal Jan Hendrik Dronkers van Rijkswaterstaat. "Sinds de zeventiger jaren wordt er al over dit project gepraat. Ik denk dat heel veel mensen nu zeggen: 'eindelijk duidelijkheid', en we gaan nu echt beginnen." Voorzitter van Regio Achterhoek Annemieke Traag deelt zijn enthousiasme. "Het is echt superbelangrijk. Het geeft een enorme impuls aan de bereikbaarheid van de Achterhoek. Het is echt geweldig dat er eindelijk na veertig jaar begonnen wordt aan de nieuwe Twenteroute."

Aan Rijkswaterstaat en aannemer Noaber18 is het de taak om voor eind 2018 de flinke klus te klaren. Dronkers duidt de grootte van het project in cijfers: "336 miljoen euro is een heel bedrag, 27 kilometer weg is ook een omvangrijk getal, alleen al het aantal gronddossiers is driehonderd en het aantal opstallen dat weg moet is vijftig. Dus we hebben het echt over grote getallen", Hij doelt daarbij op het deel van Groenlo naar Enschede. Maar ook het deel tussen Groenlo en Varsseveld moet op termijn nog worden aangepakt. Traag: "Zodat we uiteindelijk vanaf Enschede, de A35, tot aan de A18/A12 een echt goede doorstroom hebben."

Werkzaamheden
Noaber18 is al een tijdje bezig met de voorbereidingen op de werkzaamheden. Zo zijn er al bomen gekapt, hulpbruggen geplaatst en gaat er nog archeologisch onderzoek worden uitgevoerd. Over enkele weken worden echter de eerste parallelwegen al aangelegd. "Doordat we die parallelwegen in het vrije veld kunnen bouwen, veroorzaakt dat minimale hinder" aldus projectmanager Rudolf van der Meulen. "Als die parallelweg klaar is gaan we pas met de nieuwe N18 beginnen. Dan hebben mensen wel wat omreistijd maar voor de rest worden ze niet gehinderd door onze bouwactiviteiten op de nieuwe N18."

Om die reden verwacht Van der Meulen ook dat de geplande einddatum van eind 2018 gewoon gehaald kan worden, ongeacht enige onvoorziene tegenslagen. "We werken met buffers, maar hebben ook allerlei parallele bouwstromen. Zodat als we ergens vertragen het ergens anders weer opvangen. Door straks de bouwweg te hebben, hebben we vrij spel om aan de slag te kunnen. Dan hebben we geen last van omgevingsinvloeden, wat vaak bij andere projecten tot vertraging kan leiden."

Foto: REGIO8

Lees ook

EsbroXXL0

Lange rijen bij opening Esbro Shop XXL in Wehl: 'Wat gebeurt hier?'

Lange rijen, een volle winkel en winkelkarren die tot de rand gevuld zijn. De Esbro Shop XXL van kippenslachterij Esbro opende woensdagochtend zijn deuren in het hart van Wehl. Door de toenemende drukte was een verhuizing naar een grotere locatie onvermijdelijk. Die werd gevonden in het voormalige pand van de Boni. Al vroeg stonden klanten in de rij om onder meer hun kipproducten in te slaan.

ColaitieAkkoord0

Coalitieakkoord Bronckhorst ondertekend: compromissen op windmolens en asiel

Het heeft even geduurd, maar er is witte rook in Bronckhorst. Als laatste Achterhoekse gemeente is er woensdag een coalitieakkoord gepresenteerd. Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB), VVD, D66 en PRO moesten op cruciale onderwerpen de nodige compromissen sluiten.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 20.11.59

Honderden grasmaaiers scheuren over Zwarte Cross-terrein: ‘Machtig mooi’

‘ZITMAAIERS VERENIGT U!’, met die oproep hoopte de organisatie zoveel mogelijk krachten te verzamelen op het festivalterrein van de Zwarte Cross. Er werd massaal gehoor gegeven, ruim driehonderd fanatieke maaiers maakten het festivalterrein kort. Bram van Bronkhorst, organisatie: “Volgens mij is dit een wereldrecord.”

TERBORGSEWEG DRONE0

Klachtensysteem, extra toezicht en overleg moeten risico’s asielopvang Doetinchem beperken

De opening van de asielopvanglocatie aan de Terborgseweg in Doetinchem komt steeds dichterbij. Eerder werd een risicoanalyse gepubliceerd waarin tientallen mogelijke risico’s op het gebied van veiligheid en leefbaarheid werden benoemd. Inmiddels heeft de gemeente een beheerplan vastgesteld met concrete maatregelen die moeten voorkomen dat deze risico’s daadwerkelijk ontstaan.

Schermafbeelding 2026-07-08 114341

Automobilist knalt achterop busje op Hengeloseweg in Vorden

Bij een ongeval op de Hengeloseweg in Vorden is een automobilist woensdagochtend hard achterop een busje geknald. De bestuurder zag te laat dat het busje stopt voor een afslaande auto.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 21.26.02

Man maakt kampvuur in bos Beek, hardlopers bellen hulpdiensten

Hardlopers moesten dinsdagavond tegen 20.30 uur even twee keer kijken toen ze bezig waren met hun rondje door het bos bij Beek. Aan de rand van het droge bospad zat een man rustig bij zijn zelfgemaakte kampvuur. De hardlopers schakelden de hulpdiensten in, de man was zich van geen kwaad bewust.