gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Aanleg van nieuwe N18 is officieel van start

2ebdad566e02447804e5877ebd927771.jpg
Redactie REGIO8 |

"Ik ben heel blij dat we nu eindelijk gestart zijn", aldus directeur-generaal Jan Hendrik Dronkers van Rijkswaterstaat. "Sinds de zeventiger jaren wordt er al over dit project gepraat. Ik denk dat heel veel mensen nu zeggen: 'eindelijk duidelijkheid', en we gaan nu echt beginnen." Voorzitter van Regio Achterhoek Annemieke Traag deelt zijn enthousiasme. "Het is echt superbelangrijk. Het geeft een enorme impuls aan de bereikbaarheid van de Achterhoek. Het is echt geweldig dat er eindelijk na veertig jaar begonnen wordt aan de nieuwe Twenteroute."

Aan Rijkswaterstaat en aannemer Noaber18 is het de taak om voor eind 2018 de flinke klus te klaren. Dronkers duidt de grootte van het project in cijfers: "336 miljoen euro is een heel bedrag, 27 kilometer weg is ook een omvangrijk getal, alleen al het aantal gronddossiers is driehonderd en het aantal opstallen dat weg moet is vijftig. Dus we hebben het echt over grote getallen", Hij doelt daarbij op het deel van Groenlo naar Enschede. Maar ook het deel tussen Groenlo en Varsseveld moet op termijn nog worden aangepakt. Traag: "Zodat we uiteindelijk vanaf Enschede, de A35, tot aan de A18/A12 een echt goede doorstroom hebben."

Werkzaamheden
Noaber18 is al een tijdje bezig met de voorbereidingen op de werkzaamheden. Zo zijn er al bomen gekapt, hulpbruggen geplaatst en gaat er nog archeologisch onderzoek worden uitgevoerd. Over enkele weken worden echter de eerste parallelwegen al aangelegd. "Doordat we die parallelwegen in het vrije veld kunnen bouwen, veroorzaakt dat minimale hinder" aldus projectmanager Rudolf van der Meulen. "Als die parallelweg klaar is gaan we pas met de nieuwe N18 beginnen. Dan hebben mensen wel wat omreistijd maar voor de rest worden ze niet gehinderd door onze bouwactiviteiten op de nieuwe N18."

Om die reden verwacht Van der Meulen ook dat de geplande einddatum van eind 2018 gewoon gehaald kan worden, ongeacht enige onvoorziene tegenslagen. "We werken met buffers, maar hebben ook allerlei parallele bouwstromen. Zodat als we ergens vertragen het ergens anders weer opvangen. Door straks de bouwweg te hebben, hebben we vrij spel om aan de slag te kunnen. Dan hebben we geen last van omgevingsinvloeden, wat vaak bij andere projecten tot vertraging kan leiden."

Foto: REGIO8

Lees ook

dorpsfeestWehl10.jpg

Seniorenmiddag blijft onmisbare traditie tijdens Dorpsfeest Wehl

Waar de feesttent zich later deze week vult met duizenden feestvierders die uit hun dak gaan op grote artiesten, stond donderdagmiddag tijdens het Dorpsfeest in Wehl volledig in het teken van de senioren. Met muziek en vele ontmoetingen met oude bekenden was de middag niet alleen gezellig, maar ook belangrijk.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

College van Bronckhorst zet stap naar bouw vijftien woningen in Zelhem

In het noordwesten van Zelhem kunnen waarschijnlijk vijftien nieuwe woningen gebouwd worden. De burgemeester en wethouders van de gemeente Bronckhorst vinden het een goed plan om te bouwen aan de rand van het dorp, waar dan landbouwgrond en bos zal worden opgeofferd.

Oranjetempel0.jpg

Politiek roert zich in verbod nachtwedstrijden Oranjetempel Silvolde

Dat de Oranjetempel in Silvolde tijdens nachtelijke WK-wedstrijden van het Nederlands elftal niet open mag houdt de gemoederen in Oude IJsselstreek bezig. Coalitiepartijen Lokaal Belang en PvdA-GroenLinks hebben schriftelijke vragen gesteld aan het college. Beide partijen vragen zich af waarom er niet naar een oplossing wordt gezocht zodat de Tempel toch open kan.

Grenscontrole3.jpg

EU wil dat Duitse grenscontroles stoppen

Duitsland moet stoppen met grenscontroles. Dat heeft Brussel bepaald. De Duitse controles zijn een doorn in het oog van Gelderse grensgemeentes.

Stuw0.jpg

Zeldzame rivierprik bereikt paaigronden nauwelijks door blokkades in Oude IJssel

Het gaat niet goed met de rivierprik in de Oude IJssel, blijkt uit onderzoek binnen het project Swimway Oude IJssel. De miljoenen jaren oude vis heeft het moeilijk, omdat hij zijn paaigronden in Duitsland niet goed kan bereiken. Willem Romeijn van Sportvisserij Nederland geeft uitleg over het onderzoek en de oorzaken daarvan.

GraafschapO21 training.png

Geen promotie voor De Graafschap O21: seizoen ten einde

De Graafschap O21 kan niet meer promoveren. Het beloftenteam uit Doetinchem ging tegen FC Groningen O21 woensdagavond onderuit met 3-1. Daardoor ontbreekt ook de landstitel voor de superboeren.