Ulft, Netherlands

33 bekeuringen bij controle ’s-Heerenberg

Regio8 | 21 juni 2016 10:36 | Aangepast op 27 november 2021 12:47

De controle vond maandag plaats van 14.30 uur tot 19.30 uur op bedrijventerrein Immenhorst. Aan de actie deden in totaal 30 medewerkers van de politie, Belastingdienst en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit mee. Er werden 54 personenauto’s en één bromfiets gecontroleerd. "Het was zeker succesvol", aldus een woordvoerder van de politie. Hij was als motoragent betrokken bij de controle. "Voor ons is een verkeerscontrole altijd nuttig. We kunnen constateren of mensen zich beter gaan gedragen in het verkeer."

Drie keer kon er tijdens de controle in 's-Heerenberg geen geldig rijbewijs getoond worden, 15 keer droeg de bestuurder geen gordel en vier keer was de bestuurder niet handsfree aan het bellen. Ook werd één bestuurder op de bon geslingerd vanwege het rijden onder invloed.

Discussie over etnisch profileren

De afgelopen periode is er veel discussie over het al dan niet ‘etnisch profileren’ door agenten. "Bij sommige mensen die we gecontroleerd hebben met een niet-Nederlandse afkomst was uiteraard af en toe de opmerking toe aanwezig van: ‘u zet mij aan de kans omdat u etnisch aan het profileren bent’", weet de woordvoerder. "Maar dat kunnen wij gelijk tegenspreken. Wij baseren onze controle op basis van wat wij ter plaatse constateren. Van etnisch profileren, wat op dit moment een hot item is, is helemaal geen sprake."

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Meest gelezen

Persoon zwaargewond na val uit hotelraam in Zeddam

Redactie REGIO8 | 22 jun 2025 11:07

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 20 jun 2025 15:03

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Redactie REGIO8 | 19 jun 2025 17:05

Lees ook

Wordt Netterden het nieuwe Beek qua drukke sluiproutes?

Het afsluiten van de grens in Beek tijdens Duitse feestdagen heeft effect op de drukte in andere gre...

Vergeten pannetje zorgt voor grote hoeveelheid rook in woning in Doetinchem

Een vergeten pannetje op het vuur heeft woensdagmiddag voor flinke rookontwikkeling gezorgd in een w...

De Graafschap versterkt middenveld met 20-jarige Belg Milan Smits

De Graafschap heeft opnieuw een middenvelder weten toe te voegen aan de selectie. De 20-jarige Milan...

Duurzame primeur op festival Lago Lago in Braamt

Festival Lago Lago in Braamt zet dit weekend alles op alles om te verduurzamen. De organisatie heeft...

De Graafschap strikt transfervrije middenvelder Gijselhart van PEC Zwolle

De Graafschap heeft zich versterkt met Teun Gijselhart. Hij komt over van PEC Zwolle. De 20-jarige m...

Gelselaar zet succesreeks in gemeente Berkelland voort met dorpendeal

Als derde dorp in de gemeente Berkelland, heeft nu ook Gelselaar een dorpendeal weten te realiseren....