gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwarte Cross populairder dan ooit

21bcade8f15bd3b7aebb0f743ac7b5e0
Redactie REGIO8 |

"De formule is niet echt heel erg veranderd ofzo", aldus organisator Gijs Jolink. "Het blijft gewoon een toffe vibe van allemaal gekke dingen die je niet bij elkaar verwacht. Als je dan nu in een keer negentig procent van de kaarten verkocht hebt en anders heel weinig kan ik dat niet echt verklaren." De organisatie wil zelf ook niet meer bezoekers per dag op festival hebben. "Groei is niet ons doel. Dat is eigenlijk al sinds we in Lichtenvoorde zitten. 65.000 bezoekers per dag vinden we wel genoeg. Een keer moet je tevreden zijn."

De fans denken wel dat er nog rek in de Zwarte Cross zit. "Ik weet zeker dat als de Zwarte Cross groter wordt doordat mensen in de randstad inzicht krijgen hoe leuk het echt is, dan weet ik zeker dat er groei in zit", aldus Oscar Pelgrim, die al vanaf 1997 het festival bezoekt. "Met zijn allen moeten we het gezellig maken. En het is altijd gezellig. Of er nou tienduizend man staan of vijftigduizend man, als het feest maar goed is", zegt Patrick Wensing, die het festival bezoekt sinds het nog georganiseerd werd in Halle. Niet iedereen is het daarmee eens. Femke Harbers, al tien keer te vinden geweest op de Zwarte Cross: "Ik vind het nu al heel groot en het is soms al zoeken naar elkaar. Het hoeft niet heel veel groter."

Lees ook

Zelhem vlees politie Omroep GLD

Kilo’s vlees verdwijnen onder kleding van vleesliefhebbers in Zelhem

Vier mannen gaan in een supermarkt in Zelhem opvallend te werk. Ze stoppen grote hoeveelheden vleespakketten onder hun kleding en verlaten de winkel zonder af te rekenen.

GerritsWeerpraot20

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een tropisch begin van de zomer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Halle-Nijman voorspelt de weerboer een tropisch begin van de zomer.

WhatsApp Image 2026-06-19 at 12.38.18

Wiebe Nelissen nieuwe teammanager De Graafschap na jaren bij Vitesse en AZ

Wiebe Nelissen (36) is gepresenteerd als nieuwe teammanager van het eerste herenteam van De Graafschap. Bij de Doetinchemse voetbalclub wordt hij ook manager communicatie en pers. Nelissen staat nu nog onder contract bij AZ in Alkmaar als Hoofd Persvoorlichting.

KunstrouteBaakseBeek0

Waterschap Rijn en IJssel en kunstenaars slaan handen ineen voor route langs klimaatprojecten

Het waterschap Rijn en IJssel en Staatsbosbeheer hebben de handen ineengeslagen met de Baakse Beek Kunstbiënnale, om een kunstroute van maar liefst dertig kilometer lang te realiseren. Bij verschillende kunstwerken langs de route staan informatieborden, waarop bezoekers kunnen lezen welke projecten het Waterschap heeft uitgevoerd in dat gebied.

KermisFlitser

Kermis Gaanderen zoekt grootste ‘slachtoffers’ van beruchte flexflitser

De flexflitser aan de Rijksweg in Gaanderen is inmiddels verdwenen. Waar veel automobilisten opgelucht ademhalen, kunnen anderen nog altijd een paarse envelop op de deurmat verwachten. Voor die laatste groep heeft de organisatie van Kermis Gaanderen nu een ludieke actie bedacht.

LexDeGoedeRijsberman

De Goede en Rijsberman nemen afscheid van Lochemse college

Lex de Goede van Meedenken met Lochem en Michiel Rijsberman van D66 Lochem keren de komende periode niet terug in het college. Afgelopen donderdag nam het tweetal afscheid als wethouder.