gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwarte Cross populairder dan ooit

21bcade8f15bd3b7aebb0f743ac7b5e0.jpg
Redactie REGIO8 |

"De formule is niet echt heel erg veranderd ofzo", aldus organisator Gijs Jolink. "Het blijft gewoon een toffe vibe van allemaal gekke dingen die je niet bij elkaar verwacht. Als je dan nu in een keer negentig procent van de kaarten verkocht hebt en anders heel weinig kan ik dat niet echt verklaren." De organisatie wil zelf ook niet meer bezoekers per dag op festival hebben. "Groei is niet ons doel. Dat is eigenlijk al sinds we in Lichtenvoorde zitten. 65.000 bezoekers per dag vinden we wel genoeg. Een keer moet je tevreden zijn."

De fans denken wel dat er nog rek in de Zwarte Cross zit. "Ik weet zeker dat als de Zwarte Cross groter wordt doordat mensen in de randstad inzicht krijgen hoe leuk het echt is, dan weet ik zeker dat er groei in zit", aldus Oscar Pelgrim, die al vanaf 1997 het festival bezoekt. "Met zijn allen moeten we het gezellig maken. En het is altijd gezellig. Of er nou tienduizend man staan of vijftigduizend man, als het feest maar goed is", zegt Patrick Wensing, die het festival bezoekt sinds het nog georganiseerd werd in Halle. Niet iedereen is het daarmee eens. Femke Harbers, al tien keer te vinden geweest op de Zwarte Cross: "Ik vind het nu al heel groot en het is soms al zoeken naar elkaar. Het hoeft niet heel veel groter."

Lees ook

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.