gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwarte Cross maakt nieuwe klassen bekend

1b6edee361bb78c89e3b61397d2a5996
Redactie REGIO8 |

"Bij de Powertoysklasse moet je denken aan alles wat je als kind leuk vond om mee rond te crossen, alleen dan volgens het protocol van Tante Rikie, dus met iets meer pk's", aldus Dinand Garritsen van de Feestfabriek. "Denk aan trapskelters, driewielertjes, het maakt niet uit." De Holi Colour Race zorgt voor een kleurtje op de gezichten van de kijkers. "Het is geïnspireerd op het Holi Colour festival in India. Mensen zullen dat wel kennen van het gooien met de kleuren. Daarbij denken wij aan grote voertuigen, zoals vrachtwagens en shovels, die ons publiek in Lichtenvoorde van een vrolijk kleurtje voorzien."

Het toevoegen van twee nieuwe klassen betekent ook het schrappen van twee oude. "Helaas wel", vervolgt Garritsen. "We hebben natuurlijk maar beperkte ruimte in het wedstrijdschema. De Heels on Wheels-klasse en de Apartigheidsklasse komen te vervallen. We denken dat we moeten blijven vernieuwen om het niet alleen voor de deelnemers maar ook de bezoekers interessant te houden." Dat heeft volgens Garritsen niets te maken met een geslachtskwestie. "We zijn ondertussen zo'n geëmancipeerde maatschappij dat de dames ook prima in andere klassen mee kunnen doen."

Inschrijven
De inschrijving voor de cross begint op 5 november. Afgelopen jaren waren alle plaatsbewijzen vliegensvlug gereserveerd. "Het is elk jaar weer afwachten hoe snel het zal gaan. Elk jaar denken we dat het niet sneller kan, vorig jaar was het acht minuten. Het ligt aan onze server, hoe snel die het aankan. We laten ons verrassen", aldus Garritsen.

Volgend jaar wordt de finale van de Dutch Masters of Motorcross verreden op het parcours in Lichtenvoorde. "Dat zal ook de bezoekers aanspreken, de echte motorcrossliefhebbers. In deze samenwerking met de KNMV denken we het hele evenement op sportniveau naar een hoger level te tillen. Dus alleen maar plus."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 16.14.17

Bisschop Ronald Cornelissen terug op vertrouwde grond tijdens Gaanderense kermis

De kermis in Gaanderen krijgt dit weekend bijzonder bezoek. Bisschop Ronald Cornelissen keert zondag terug naar zijn geboortedorp. Hij draagt in de St. Martinuskerk een speciale gildemis op vanwege het 155-jarig bestaan van schutterij St. Martinus.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.