gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwarte Cross gaat levenden herdenken

c6f2900344855ffb5ee0461d32ad688d.jpg
Redactie REGIO8 |

"Dat wil zeggen dat we in één minuut, vijftig seconden de hele boel stilleggen", aldus organisator Pieter Holkenborg. "En daarna tien seconden zoveel mogelijk lawaai gaan maken met alle bezoekers. Dus 65.000 mensen zullen daar aan mee gaan doen." De actie komt voort uit het thema van deze editie, namelijk 'Leven vóór de dood'. "Het is een ludieke en positieve manier om stil te staan bij hoe leuk en mooi het leven wel niet kan zijn", stelt Holkenborg. "Daarnaast is het ook wel leuk om het meest lawaaiige festival van de wereld een keertje stil te laten worden."

Het vergt nog de nodige moeite voor de organisatie om daadwerkelijk iedereen stil te krijgen. "We doen het ook samen met Amnesty, dus er zit ook een serieuze kant aan", aldus Holkenborg. "Maar het is ten eerste vaak ook heel leuk om met een grote groep mensen zoiets te doen. En het is denk ik ook nog nooit vertoond. Ter plekke zullen we het op het podium aan gaan kondigen." Het is de bedoeling dat de bezoekers denken aan iets positiefs in hun leven en daar bij stilstaan. "We zullen wel zien of het gaat lukken."

Foto: REGIO8

Lees ook

Oversteek SC Varsseveld groen vak.jpg

Posters en groene vakken voor veilige oversteek bij sportclub Varsseveld

De oversteek naar sportclub Varsseveld blijft een aandachtspunt volgens het bestuur van de voetbalclub. Met een veiligheidscampagne worden nieuwe maatregelen genomen om het kruispunt tussen de Terborgseweg (N818) en de Westelijke Oude Aaltenseweg veiliger te maken.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 14.48.13.jpeg

Vrouw valt van fiets en raakt gewond in Doetinchem

Bij een ongeval met een fiets in Doetinchem is een vrouw gewond geraakt. De fietser kwam ten val doordat zij moest uitwijken.

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.