gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwarte Cross gaat levenden herdenken

c6f2900344855ffb5ee0461d32ad688d.jpg
Redactie REGIO8 |

"Dat wil zeggen dat we in één minuut, vijftig seconden de hele boel stilleggen", aldus organisator Pieter Holkenborg. "En daarna tien seconden zoveel mogelijk lawaai gaan maken met alle bezoekers. Dus 65.000 mensen zullen daar aan mee gaan doen." De actie komt voort uit het thema van deze editie, namelijk 'Leven vóór de dood'. "Het is een ludieke en positieve manier om stil te staan bij hoe leuk en mooi het leven wel niet kan zijn", stelt Holkenborg. "Daarnaast is het ook wel leuk om het meest lawaaiige festival van de wereld een keertje stil te laten worden."

Het vergt nog de nodige moeite voor de organisatie om daadwerkelijk iedereen stil te krijgen. "We doen het ook samen met Amnesty, dus er zit ook een serieuze kant aan", aldus Holkenborg. "Maar het is ten eerste vaak ook heel leuk om met een grote groep mensen zoiets te doen. En het is denk ik ook nog nooit vertoond. Ter plekke zullen we het op het podium aan gaan kondigen." Het is de bedoeling dat de bezoekers denken aan iets positiefs in hun leven en daar bij stilstaan. "We zullen wel zien of het gaat lukken."

Foto: REGIO8

Lees ook

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.