gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwarte Cross gaat levenden herdenken

c6f2900344855ffb5ee0461d32ad688d
Redactie REGIO8 |

"Dat wil zeggen dat we in één minuut, vijftig seconden de hele boel stilleggen", aldus organisator Pieter Holkenborg. "En daarna tien seconden zoveel mogelijk lawaai gaan maken met alle bezoekers. Dus 65.000 mensen zullen daar aan mee gaan doen." De actie komt voort uit het thema van deze editie, namelijk 'Leven vóór de dood'. "Het is een ludieke en positieve manier om stil te staan bij hoe leuk en mooi het leven wel niet kan zijn", stelt Holkenborg. "Daarnaast is het ook wel leuk om het meest lawaaiige festival van de wereld een keertje stil te laten worden."

Het vergt nog de nodige moeite voor de organisatie om daadwerkelijk iedereen stil te krijgen. "We doen het ook samen met Amnesty, dus er zit ook een serieuze kant aan", aldus Holkenborg. "Maar het is ten eerste vaak ook heel leuk om met een grote groep mensen zoiets te doen. En het is denk ik ook nog nooit vertoond. Ter plekke zullen we het op het podium aan gaan kondigen." Het is de bedoeling dat de bezoekers denken aan iets positiefs in hun leven en daar bij stilstaan. "We zullen wel zien of het gaat lukken."

Foto: REGIO8

Lees ook

25-DSC09594

De Graafschap doet zaken met Juventus: Italiaan Gabriele Finocchiaro gehuurd

De Graafschap neemt Gabriele Finocchiaro op huurbasis over van de Italiaanse grootmacht Juventus. De Doetinchemmers hebben een optie tot koop bedongen.

WhatsApp Image 2026-08-18 at 14.47.58

Brommobiel botst tegen gevel van woning in Winterswijk aan

Een brommobiel is dinsdagmiddag tegen een woning in Winterswijk gebotst. De raam van de woning liep hierbij schade op, de bestuurder van het voertuig is naar het ziekenhuis gebracht.

BijDoortje10

Ettense huiskamer Bi-j Doortje verhuist naar kerk: ‘Nu nog een biljart’

Wie helpt de Ettense Huiskamer Bi-j Doortje aan een biljart? Alle kleine beetjes helpen. Dat is eigenlijk de oproep van het initiatief na de verhuizing van de kantine van v.v. Etten naar het café in de vernieuwde Martinuskerk. “De mensen kunnen sjoelen, kaarten maken, kaarten, rummikuppen, knutselen, eigenlijk alles wat ze willen, nu nog een biljart”, zegt Jan Slutter als vrijwilliger.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde komende tijd nog dicht: 'Langere periode met regen nodig'

Het sluizencomplex in Eefde blijft nog tot in ieder geval dit weekend dicht. Vanwege de aanhoudende droogte kwam het waterpeil onder de ondergrens, die op 9,10 meter NAP ligt en werd scheepvaart verboden op het Twentekanaal.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593

Ook 'vriend' die Lisanne doodstak in hoger beroep

De 26-jarige man uit Ulft, die twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne doodstak in haar huis in Hoog-Keppel, vecht zijn straf aan. De man werd in juli veroordeeld tot TBS met dwangverpleging maar gaat in beroep tegen deze straf. Eerder ging het Openbaar Ministerie ook al in hoger beroep.