gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwarte Cross gaat levenden herdenken

c6f2900344855ffb5ee0461d32ad688d
Redactie REGIO8 |

"Dat wil zeggen dat we in één minuut, vijftig seconden de hele boel stilleggen", aldus organisator Pieter Holkenborg. "En daarna tien seconden zoveel mogelijk lawaai gaan maken met alle bezoekers. Dus 65.000 mensen zullen daar aan mee gaan doen." De actie komt voort uit het thema van deze editie, namelijk 'Leven vóór de dood'. "Het is een ludieke en positieve manier om stil te staan bij hoe leuk en mooi het leven wel niet kan zijn", stelt Holkenborg. "Daarnaast is het ook wel leuk om het meest lawaaiige festival van de wereld een keertje stil te laten worden."

Het vergt nog de nodige moeite voor de organisatie om daadwerkelijk iedereen stil te krijgen. "We doen het ook samen met Amnesty, dus er zit ook een serieuze kant aan", aldus Holkenborg. "Maar het is ten eerste vaak ook heel leuk om met een grote groep mensen zoiets te doen. En het is denk ik ook nog nooit vertoond. Ter plekke zullen we het op het podium aan gaan kondigen." Het is de bedoeling dat de bezoekers denken aan iets positiefs in hun leven en daar bij stilstaan. "We zullen wel zien of het gaat lukken."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Politie zoekt getuigen van ramkraak bij juwelier in Gaanderen

De politie is op zoek naar getuigen en mensen die mogelijk camerabeelden hebben van de ramkraak bij juwelierszaak Punte in Gaanderen. Bij de kraak waren volgens de politie vermoedelijk vier verdachten betrokken. Het onderzoek is nog in volle gang.

Schermafbeelding 2026-10-13 132122

CBR lijkt na lange zoektocht nieuwe examenlocatie in Doetinchem te hebben gevonden

Na ruim vier jaar zoeken lijkt het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) een nieuwe examenlocatie te hebben gevonden in Doetinchem. De organisatie wil verhuizen naar een voormalig metaalbedrijf aan de Oude Terborgseweg. Op die nieuwe locatie wil het CBR meer dan tienduizend examens gaan afnemen per jaar. Een dreigend vertrek van het CBR uit de Achterhoek lijkt hiermee voorlopig afgewend.

Teckelrennen20

Tientallen teckels en hun baasjes rennen in Borculo: ‘Het is gewoon een fantastisch ras’

Tientallen teckels en hun baasjes deden zondag mee aan het teckelrennen in Borculo. Eén keer per jaar organiseert de Teckelclub Regio Gelderland het evenement voor de trouwe viervoeters. Daarbij wordt gekeken welke teckel het snelst is.

Duitse Politieauto 5

Man (47) uit Montferland overleden bij ongeval in Emmerich

Een 47-jarige inwoner van de gemeente Montferland is maandagavond overleden bij een verkeersongeval in Emmerich, vlak over de grens bij ’s-Heerenberg. Er overleed nog een persoon bij het ongeval, maar daarvan is de identiteit nog niet bekend.

FOTO VAN GLD

Inwoners Barchem strijden tot de rechter om komst zonnepark te voorkomen

De publieke tribune in de rechtbank in Arnhem zit maandagochtend goed vol. Inwoners uit het buitengebied van Barchem verzetten zich tegen de aanleg van een zonnepark en komen dat bij de bestuursrechter toelichten. Samen met hun advocaat en verschillende deskundigen proberen zij de rechter ervan te overtuigen dat een zonnepark van 16 hectare, ongeveer 22 voetbalvelden groot, niet de juiste keuze is.

PrideWalk3

Eerste Pride Walk in Doetinchem: ‘Je hoeft het niet te accepteren, maar kunt het wel tolereren’

Achterhoek Pride bestaat dit jaar vijf jaar en dat werd gevierd met de allereerste Achterhoek Pride Walk. Zo’n 130 deelnemers kwamen samen in Doetinchem om de boodschap uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. De wandeling zou eigenlijk al tijdens de Pride-maand plaatsvinden, maar werd vanwege de extreme hitte uitgesteld. Vrijdag kleurde Doetinchem alsnog in alle kleuren van de regenboog.