gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwarte Cross gaat levenden herdenken

c6f2900344855ffb5ee0461d32ad688d.jpg
Redactie REGIO8 |

"Dat wil zeggen dat we in één minuut, vijftig seconden de hele boel stilleggen", aldus organisator Pieter Holkenborg. "En daarna tien seconden zoveel mogelijk lawaai gaan maken met alle bezoekers. Dus 65.000 mensen zullen daar aan mee gaan doen." De actie komt voort uit het thema van deze editie, namelijk 'Leven vóór de dood'. "Het is een ludieke en positieve manier om stil te staan bij hoe leuk en mooi het leven wel niet kan zijn", stelt Holkenborg. "Daarnaast is het ook wel leuk om het meest lawaaiige festival van de wereld een keertje stil te laten worden."

Het vergt nog de nodige moeite voor de organisatie om daadwerkelijk iedereen stil te krijgen. "We doen het ook samen met Amnesty, dus er zit ook een serieuze kant aan", aldus Holkenborg. "Maar het is ten eerste vaak ook heel leuk om met een grote groep mensen zoiets te doen. En het is denk ik ook nog nooit vertoond. Ter plekke zullen we het op het podium aan gaan kondigen." Het is de bedoeling dat de bezoekers denken aan iets positiefs in hun leven en daar bij stilstaan. "We zullen wel zien of het gaat lukken."

Foto: REGIO8

Lees ook

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.