gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zevende editie ScanCoveryTrial goed op weg

63ce136f3b4f89931f3da9ef50bf2e3b.jpg
Redactie REGIO8 |

"Ik vind het alleen maar leuk om die voorliefde die ik heb over te brengen aan, in dit geval, 220 deelnemers", vertelt Wilfried Giesen vol trots. Giesen is de organisator en bedenker van deze bijzondere roadtrip die elk jaar steeds groter wordt. "We zijn in 2011 gestart met 38 teams. Nu doen er tijdens deze editie 110 teams mee." De teams bestaan in principe uit twee leden. Zij wisselen tijdens de tocht elkaar achter het stuur af, om zo de barre omstandigheden te kunnen slechten.

Volgens Giesen is het belangrijk dat de deelnemers goed voorbereid zijn voor deze tocht. Hier horen ook eisen bij waar de auto's aan moeten voldoen. "De auto's moeten wel voorzien zijn van extra verlichting. In het hoge noorden is het eerder donker dan bij ons", legt hij uit. "Daarnaast zijn de banden ook heel erg belangrijk. In het hoge noorden hebben we spijkerbanden nodig. Veel van onze teams rijden met spijkerbanden, dus we zijn goed voorbereid en kunnen op weg."

Goede doel
Ongeveer negentig procent van de teams rijden voor goede doelen die ze zelf hebben gekozen. Zo ook Team 37, bestaande uit Theo Wenting en zijn medepassagier Jaap Bakker. Zij rijden voor Stichting Vrienden van Sravana. Deze stichting biedt zorg aan mensen die in de laatste fase van hun leven zijn gekomen. "We gingen er helemaal blanco in", legt Wenting uit. "Als we nou eens drieduizend euro bij elkaar kunnen halen doen we heel erg goed ons best." Dat had het team uiteindelijk zo vlot bij elkaar dat ze het streefbedrag naar zevenduizend euro hebben bijgesteld. En ook dat loopt goed volgens Wenting. "Dat ging heel voorspoedig."

Team 37 en de andere deelnemende teams zijn via http://www.scanct.nl/ live te volgen tijdens hun barre tocht.

Foto: REGIO8

Lees ook

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Verkeersregelaars schuttersgilde weren sluipverkeer uit Netterden door kermis

Schutterij St. Walburgis Gilde in Netterden zet zaterdagavond verkeersregelaars in om sluipverkeer door het dorp tegen te houden. Door de afsluiting van de A3 bij Emmerich en Elten is het veel drukker dan normaal in het grensdorp. Juist dit weekend begint ook de kermis in Netterden.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden