gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zevenaar strijdt tegen zwerfafval

593d1b7b9166b13b510196106ac43333
Redactie REGIO8 |

"Het is de bedoeling dat de kinderen op pad gaan om zoveel mogelijk zwerfvuil op te halen", zegt wethouder Toon Albers. Hij opende de twee weken durende ‘Week van Nederland schoon’ in zijn gemeente met het dunken van een afval-pakketje in de prullenbak. "Daarnaast hebben ze in de klas een aantal lessen waar ze een klein beetje bewust gemaakt worden van het feit hoe slecht het is dat die rommel in onze plantsoenen terecht komt. Het is niet alleen slecht, het is ook niet mooi."

Leerling Manoah vult de wethouder aan: "Dan komt er heel veel CO2 in de lucht waardoor de noordpool kan smelten", aldus de Babberichse leerling. Ook Puk irriteert zich aan al het afval rondom de school. "Er ligt allemaal troep van mensen die hierlangs rijden. Die doen gewoon het raam los en weg is het. Bewaar het dan even tot je thuis bent en je het weg kan gooien." De ‘Week van Nederland schoon’ duurt nog tot 19 maart.

Lees ook

JoostGerritsen0

Raadslid Joost Gerritsen moet 1200 euro terugbetalen aan Montferland

Helder-raadslid Joost Gerritsen moet 1200 euro terugbetalen aan de gemeente Montferland. Gerritsen heeft met zijn vorige partij Daadkracht partijgeld van de gemeente uitgegeven aan zaken waaraan dat volgens de gemeente niet had gemogen. Hij heeft het geld gebruikt voor zijn advocaat.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem trekt 35 miljoen euro uit voor investeringen, maar ziet tekorten oplopen

De gemeente Doetinchem wil het komende jaar met circa 35 miljoen euro fors investeren. In de begroting voor 2026 was daarvoor nog 19,7 miljoen euro opgenomen. Het geld gaat onder meer naar ontwikkelingen op het gebied van sport, woningbouw en duurzaamheid. Ondanks dreigende tekorten in de komende jaren trekt Doetinchem nu toch flink de portemonnee.

GarvelCode0

Gravelbikers met gedragscode de Achterhoek in: ‘Wij respecteren de natuur’

Vijf Achterhoekse organisaties hebben zaterdag in Lochem hun handtekening gezet onder landelijke gedragsafspraken voor gravelbikers. De sport wordt steeds groter en ook in de Achterhoek trekken steeds meer fietsers met de gravelfiets de natuur in. Om ervoor te zorgen dat dit met respect wordt gedaan, is de Gravel Code in het leven geroepen.

1cbb15d7-13ff-3d4c-bef2-1a316919d781

Onrust na duel De Graafschap, man aangehouden

De wedstrijd tussen De Graafschap en FC Den Bosch heeft zondag een onrustig staartje gekregen. Twee stewards raakten gewond en er werd vanuit het uitvak bier richting thuissupporters gegooid.

WhatsApp Image 2026-09-28 at 10.19.18

Toegangsweg Ulft twee weken lang overdag dicht

De Ettenseweg, één van de toegangswegen tot Ulft, gaat vanaf maandag overdag twee weken lang dicht. Verkeer wordt omgeleid via industrieterrein de Rieze en de N817.

MexMeerdinkNIETVANONS

Achterhoeker Meerdink leidt Oranje met doelpunten langs Servië

Winterswijker Mexx Meerdink heeft zondagavond twee keer weten te scoren namens Oranje. In het met 1-2 gewonnen Nations League-duel met Servië zorgde de Achterhoekse spits voor beide doelpunten.