Ulft, Netherlands

Zestigduizend euro schade bij diefstal zonnepark Azewijn

Het zonnepark op de oude vuilnisbelt aan de Reefweg in Azewijn is slachtoffer geworden van diefstal. Ruim acht kilometer kabels is in de nacht weggeknipt. In de kabels zit koperdraad dat volgens eigenaar van het zonnepark Fons van Pul voor de kiloprijs wordt verkocht. De schade is ongeveer zestigduizend euro, exclusief een productieverlies van twee weken. Van Pul heeft aangifte gedaan.
Bart Sollman | 23 augustus 2023 12:34 | Aangepast op 23 augustus 2023 12:34
“Ik heb al vijf keer bezoek gehad van mensen die wat kwamen jatten en vernielen, nu is de maat vol”, zegt Van Pul. Hoewel de diefstal al in de nacht van 13 op 14 augustus plaatsvond, is het nu voor het eerst dat hij hiermee naar buiten treedt. “Ik hoop dat mensen iets hebben gezien. Het bezoek wist namelijk precies waar de camera’s stonden.” Volgens Van Pul komt diefstal bij een zonnepark zo’n twee keer per week voor in Nederland. Zes weken geleden was het bij een ander zonnepark van hem raak.

“Deze dieven hebben eerst de boel verkend met een drone. Zo wisten ze precies waar ze wel en niet moesten zijn”, zegt de eigenaar van het park. Ze zijn in de nacht met een witte bus met buitenlands kenteken door een naburig weiland gereden. Vervolgens zijn ze een sloot overgestoken, door dichte bosjes gekropen én hebben ze een hek doorgeknipt. Van Pul: “Dit zijn professionele jongens, die weten precies wat ze doen.” Hoewel er volgens Van Pul weinig te doen is tegen dit soort diefstal neemt hij toch extra maatregelen. “We hebben extra camera’s geplaatst, extra prikkeldraad en gaan zwaarder beveiligen.”

Foto: Fons van Pul

Lees ook

Auto op de kop in de sloot bij Halle

Een auto is zaterdagmiddag rond 14.15 uur is op de Varsseveldseweg (N330) bij Halle op de kop in de ...

Brandweer rukt uit voor verbrande pizza in Ulft

De brandweer van Gendringen is vrijdagavond uitgerukt voor een melding van een woningbrand in Ulft. ...

COMMENTAAR | Interpretatie van cursus komt burgemeester slecht uit, maar geen leugens

COMMENTAAR | Burgemeester Anne-Marie Fellinger van Montferland heeft veel ophef gemaakt over het woo...

Achterhoeker Devin Haen voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje

De Achterhoekse voetballer Devin Haen is voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. De 21-jarige aa...

Petitie vóór asielopvang Eibergen overhandigd als tegengeluid

Een groep Eibergenaren zag het protest tegen de komst van een vluchtelingenopvang in het dorp van 18...

De Hoeksteen maakt plaats voor woningen in het hart van Gendringen

Het voormalige schoolgebouw van De Hoeksteen in Gendringen wordt binnenkort gesloopt om plaats te ma...