Ulft, Netherlands

Zesjarige Mayson uit Gaanderen loopt in korte broek voor KiKa

Foto: REGIO8
Al sinds het voorjaar loopt de zesjarige Mayson van Wessel uit Gaanderen in een korte broek om zoveel mogelijk geld op te halen voor KiKa. Hij doet mee aan de landelijke actie van het goede doel, die loopt van 16 tot en met 20 december, met de steun van zijn ouders.
Nick Hermsen | Hidde Vinkenvleugel | 16 december 2024 12:32 | Aangepast op 16 december 2024 12:32
“Ik was vooral heel erg trots,” vertelt moeder Anne. “We hebben samen gekeken wat KiKa is en wat de actie inhoudt. En je kunt alleen maar heel erg trots zijn als hij op deze leeftijd besluit om iets te doen. We kunnen er alleen maar achter staan en hem te supporten.” Ondanks zijn jonge leeftijd begrijpt de actievoerder heel goed waarvoor hij zich inzet. “Voor KiKa en voor zieke kinderen,” zegt Mayson. “Want dan kan ik ze beter maken met het geld.”

Dat Mayson zo betrokken is bij de gezondheid van zijn leeftijdsgenootjes, komt omdat hij dit jaar zelf ook twee dagen in het ziekenhuis lag. “Dat heeft veel impact gehad op alles. We spraken erover, en toen vertelde ik dat er ook kinderen zijn die heel lang ziek zijn. Daar wilde hij meer over weten, en dat hebben we samen uitgezocht.”

Korte broek
Het idee leek Mayson wel wat, en daarom bleef hij met trots zijn korte broek dragen. En dat alles met een duidelijke reden: “Als er vijf kinderen kanker hebben, gaat er één kindje dood, en dat vind ik niet leuk.”

Streefbedrag behaald
In eerste instantie was het streefbedrag voor de familie Van Wessel vijfhonderd euro. Nu dat is behaald, is elke euro extra een mooie bonus. “Ik denk dat we al meer bereikt hebben dan verwacht,” zegt moeder Van Wessel. “Ik vind het vooral mooi voor hem, zodat hij later kan terugkijken met een goed gevoel en daar trots op mag zijn.”

En hoeveel wil Mayson nog ophalen? “Zoveel mogelijk! En ik heb het niet koud!”

Lees meer over:

Doetinchem|Gaanderen|actie|KiKa|

Lees ook

Motorrijder scheurt met 189 km/u (!) over tachtigweg in Doetinchem

Een 28-jarige motorrijder is zijn rijbewijs kwijt nadat hij op dinsdag 22 april met een snelheid van...

Doetinchemse burgemeester wil start Tour de France naar de grensstreek halen

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem wil samen met de Duitse collega’s in de grensregio de Tour ...

Dit was Koningsdag 2025: ‘Achterhoek, vriendschap, samenbinden en Duitse regio’

Koning Willem Alexander en de ontvangende burgemeester Mark Boumans spraken er aan het begin en aan ...

Eerste oranjefans staan in de vroege ochtend al aan de route van Koningsdag Doetinchem

De zon is nog amper op maar de allereerste oranjefans melden zich al langs de route van Koningsdag i...

De Graafschap speelt tóch in het oranje-wit op de (kleine) Vijverberg

De Graafschap in het oranje-witte Koningsdagshirt en niet in het blauw-wit op eigen Vijverberg? Voo...

ORANJEKOORTS | Doetinchem nu écht klaar voor Koningsdag #8

De Oranjekoorts stijgt in de Achterhoek! Ter voorbereiding op Koningsdag in Doetinchem komt REGIO8 m...