gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zesjarige Mayson uit Gaanderen loopt in korte broek voor KiKa

13b05b336c7b8bc5fb6a486058642c7b

Al sinds het voorjaar loopt de zesjarige Mayson van Wessel uit Gaanderen in een korte broek om zoveel mogelijk geld op te halen voor KiKa. Hij doet mee aan de landelijke actie van het goede doel, die loopt van 16 tot en met 20 december, met de steun van zijn ouders.

Hidde Vinkenvleugel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Ik was vooral heel erg trots,” vertelt moeder Anne. “We hebben samen gekeken wat KiKa is en wat de actie inhoudt. En je kunt alleen maar heel erg trots zijn als hij op deze leeftijd besluit om iets te doen. We kunnen er alleen maar achter staan en hem te supporten.” Ondanks zijn jonge leeftijd begrijpt de actievoerder heel goed waarvoor hij zich inzet. “Voor KiKa en voor zieke kinderen,” zegt Mayson. “Want dan kan ik ze beter maken met het geld.”

Dat Mayson zo betrokken is bij de gezondheid van zijn leeftijdsgenootjes, komt omdat hij dit jaar zelf ook twee dagen in het ziekenhuis lag. “Dat heeft veel impact gehad op alles. We spraken erover, en toen vertelde ik dat er ook kinderen zijn die heel lang ziek zijn. Daar wilde hij meer over weten, en dat hebben we samen uitgezocht.”

Korte broek
Het idee leek Mayson wel wat, en daarom bleef hij met trots zijn korte broek dragen. En dat alles met een duidelijke reden: “Als er vijf kinderen kanker hebben, gaat er één kindje dood, en dat vind ik niet leuk.”

Streefbedrag behaald
In eerste instantie was het streefbedrag voor de familie Van Wessel vijfhonderd euro. Nu dat is behaald, is elke euro extra een mooie bonus. “Ik denk dat we al meer bereikt hebben dan verwacht,” zegt moeder Van Wessel. “Ik vind het vooral mooi voor hem, zodat hij later kan terugkijken met een goed gevoel en daar trots op mag zijn.”

En hoeveel wil Mayson nog ophalen? “Zoveel mogelijk! En ik heb het niet koud!”

Lees ook

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Huntenpop202610

Geen Tomorrowland maar Huntenpop: Nieuw soort tent maakt Europees debuut in Ulft

Een opvallende nieuwe eyecatcher op de 35e editie van Huntenpop in Ulft dit weekend. Een 25-meter brede koepel wordt omgedoopt tot discodome. Het is de eerste keer dat de tent op een Europees festival te zien is. De eer zou eerst aan het Achterhoekse festival voorbij gaan.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 13.50.01

Fietser aangereden door automobilist in Wehl

Bij een botsing tussen een fietser en een automobilist in Wehl is een persoon hard ten val gekomen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.