Ulft, Netherlands

Zesjarige Mayson uit Gaanderen loopt in korte broek voor KiKa

Foto: REGIO8
Al sinds het voorjaar loopt de zesjarige Mayson van Wessel uit Gaanderen in een korte broek om zoveel mogelijk geld op te halen voor KiKa. Hij doet mee aan de landelijke actie van het goede doel, die loopt van 16 tot en met 20 december, met de steun van zijn ouders.
Nick Hermsen | Hidde Vinkenvleugel | 16 december 2024 12:32 | Aangepast op 16 december 2024 12:32
“Ik was vooral heel erg trots,” vertelt moeder Anne. “We hebben samen gekeken wat KiKa is en wat de actie inhoudt. En je kunt alleen maar heel erg trots zijn als hij op deze leeftijd besluit om iets te doen. We kunnen er alleen maar achter staan en hem te supporten.” Ondanks zijn jonge leeftijd begrijpt de actievoerder heel goed waarvoor hij zich inzet. “Voor KiKa en voor zieke kinderen,” zegt Mayson. “Want dan kan ik ze beter maken met het geld.”

Dat Mayson zo betrokken is bij de gezondheid van zijn leeftijdsgenootjes, komt omdat hij dit jaar zelf ook twee dagen in het ziekenhuis lag. “Dat heeft veel impact gehad op alles. We spraken erover, en toen vertelde ik dat er ook kinderen zijn die heel lang ziek zijn. Daar wilde hij meer over weten, en dat hebben we samen uitgezocht.”

Korte broek
Het idee leek Mayson wel wat, en daarom bleef hij met trots zijn korte broek dragen. En dat alles met een duidelijke reden: “Als er vijf kinderen kanker hebben, gaat er één kindje dood, en dat vind ik niet leuk.”

Streefbedrag behaald
In eerste instantie was het streefbedrag voor de familie Van Wessel vijfhonderd euro. Nu dat is behaald, is elke euro extra een mooie bonus. “Ik denk dat we al meer bereikt hebben dan verwacht,” zegt moeder Van Wessel. “Ik vind het vooral mooi voor hem, zodat hij later kan terugkijken met een goed gevoel en daar trots op mag zijn.”

En hoeveel wil Mayson nog ophalen? “Zoveel mogelijk! En ik heb het niet koud!”

Lees meer over:

Doetinchem|Gaanderen|actie|KiKa|

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem verkocht na jaren van onduidelijkheid

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem is verkocht. Het Rijksvastgoedbedrijf, nu nog de eig...

Geen gewonden bij ongeval met drie voertuigen in Doetinchem

Bij een ongeval waarbij meerdere automobilisten betrokken waren in Doetinchem, zijn dinsdagavond gee...

De Graafschap houdt 21-jarige jeugdspeler Eijken bij de club met tweejarig profcontract

De Graafschap heeft de 21-jarige Denzel Eijken weten vast te leggen. Hij komt momenteel uit voor de ...

Twee gewonden bij steekpartij ISK-school in Doetinchem, beide partijen aangehouden

Op een brug nabij de ISK-school in Doetinchem zijn twee personen gewond geraakt en aangehouden. Een ...

Twee gewonden bij frontale botsing met auto in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een auto en scooter zijn zondag in Doetinchem twee personen op een scooter...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...